Resident Evil 3 HD Mod Paketi Yayınlandı

Resident Evil 3 HD Mod Paketi Yayınlandı

İnternette birçok oyun için bir sürü HD mod paketleri görüyoruz. Bunların birçoklarının yepyeni oyundan farkını anlamak için ekran manzaralarına olabildiğince yakınlaştırma yapıp dakikalarca bakmak gerekebiliyor lakin bugün bahsedeceğimiz mod kesinlikle bunlardan çok daha farklı. 

Resident Evil 3 HD Mod Paketi Yayınlandı

Daha evvel de Resident Evil 2’nin HD paketini yayınlayan RESHDP (Resident Evil Seamless HD Project) grubu, Resident Evil 3’te de muazzam bir iş çıkarmış. O denli ki mod paketi, piksel piksel oynadığımız Resident Evil 3’ü artık HD olarak oynayabilmemize imkân sağlıyor. Elbette çağdaş oyunlar üzere mükemmel grafikler elde edemiyoruz lakin bu türlü efsane bir oyunu bu kalitede görmek ve orjinal grafikleriyle karşılaştırıldığındaki farkı görmek mod paketinin kalitesini bizlere gösteriyor. 

Seamless HD Project’in yaptığı şey, art plan çözünürlüğünü arttırarak her şeyin okunabilir ve kusursuz olmasını sağlamak. Yüksek çözünürlükte karakter portreleri, kusursuz ve kesintisiz maskeler ve birkaç manuel düzenleme ile oyun içi metinlerin okunabilir hale getirilmesi bu mod paketinin biz oyuncular için hallettiği kimi şeyler. Modun bir hoş yanı da 640×320 çözünürlüğünde çalıştırsanız bile çözünürlüğü ikiye katlayıp imajların kesik kesik olmamasını sağlayan bir FMV paketi de içeriyor. 

Buradaki tek dezavantaj, Resident Evil 3 Seamless HD Project’in RE3’ün emulated sürümü ile çalışıyor olması. Bir emulator ve oyunun ISO evrakını bulup oyuna girdikten sonra, oyun içerisinde “Delete” tuşuna basarak özgün ve modlu versiyon ortasında geçiş yapabileceksiniz. Aşağıdaki görüntüde ise farkı açık ve net bir formda görebileceksiniz.  

Bu mod paketi, mümkün bir Resident Evil 3: Remake oyununun gelmesi için oyunun hayranlarını kıymetli derecede isteklendirecektir. CAPCOM'un ocak ayında piyasaya sürdüğü Resident Evil 2: Remake ziyadesiyle sevilmişti ve hoş başarılara imza atmıştı.