Samsung CEO’sundan Galaxy Fold Fiyaskosu İçin İlginç İtiraf

Samsung CEO’sundan Galaxy Fold Fiyaskosu İçin İlginç İtiraf

Samsung CEO’su DJ Koh, gazetecilerle yaptığı bir buluşmada Galaxy Fold modeliyle ilgili yaşanan sorunlardan bahsetti. Yaşanan durumun utanç verici olduğunu söyleyen başarılı CEO; telefonun çıkması için ivedi ettiğini, aygıtı şimdi hazır olmamasına karşın çıkarmak için ısrarda bulunduğunu itiraf etti. Samsung, şimdilerdeyse bu fiyaskoyu toparlamak için çalışıyor.

Samsung, fiyatı neredeyse 2.000 doları bulan Galaxy Fold’u geçtiğimiz Nisan’da piyasaya çıkarmayı planlıyordu. Telefon; katlanmış hâlde 4,6 inç, açık hâlindeyse 7,3 inç boyutunda bir ekrana sahip olacaktı. Telefonun ekranıyla ilgili büyük badireler yaşayan kişilerden sonra Samsung telefonun çıkışını iptal etti. Sonrasındaysa yeni bir çıkış tarihi paylaşılmadı.

Samsung CEO’sundan Galaxy Fold Fiyaskosu İçin İlginç İtiraf

DJ Koh’un söylediğini nazaran şu anda Samsung’un test ettiği aygıt sayısı 2.000'den fazla. Tüm meseleleri tespit ettiklerini söyleyen Koh, telefonu inceleyen gruptan aldıkları geri bildirimler sayesinde, kendi akıllarına gelmeyen meselelere bile tahlil aradıklarını da ekledi.

Yaptığı tüm açıklamalara karşın bir çıkış tarihi vermeyen Koh, geride kalan haftalarda çok önemli çalışmalar yaptıklarını açıkladı. Vakti geldiği vakit aygıtla ilgili yeni bilgiler vereceğini de söyleyen Koh, tüketicilerden biraz daha vakit istedi.