Samsung: Galaxy Fold Satışa Hazır

Samsung: Galaxy Fold Satışa Hazır

Samsung’un birinci katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’un çok da uygun bir başlangıç yapmadığını söyleyebiliriz. Aygıtı test eden birinci kullanıcıların önemli ekran hasarlarıyla karşılaştığı Galaxy Fold için Samsung, inceleme eserlerini geri toplayıp aygıtların teslimatlarını iptal etmişti ve ön sipariş üzerinden satın alınan aygıtlara para iadesi yapılmıştı. Bir müddet sonra Samsung ortakları da ön sipariş almayı durdurmuştu.

İki hafta evvel ortaya çıkan bir haberde Galaxy Fold’un gelecek ay satışa çıkacağına dair bir söylenti ortaya çıkmıştı fakat AT&T, Galaxy Fold ön siparişlerini gerçekleştirmeyeceğini, ön siparişle Galaxy Fold alanlara para iadesi yapmayı tercih ettiğini belirtmişti. Bu da aygıtın yakın bir mühlet içerisinde gelmeyeceğinin öbür bir işaretiydi.

Samsung: Galaxy Fold Satışa Hazır

Tüm bunların yaşanmasının akabinde bugün, Samsung Display’in Lider Yardımcısı Kim Seong-cheol, “Galaxy Fold satışa çıkmaya hazır” biçiminde bir açıklama yaptı ve tabir yerindeyse her şey birbirine girdi.

Konuşması sırasında Kim Seong-cheol, şu tabirlerde bulundu:

“Birçok ekran meselesinin üstesinden geldik ve Galaxy Fold satışa çıkmaya hazır. Galaxy Fold satışa sunulduğunda birçok kişinin ilgi odağı olacak.”

Samsung: Galaxy Fold Satışa Hazır

Seong-cheol’un açıklamasına baktığımız vakit Galaxy Fold’un yakın vakitte çıkacağını fakat rastgele bir çıkış tarihi olmadığını anlayabiliyoruz. Aygıt gelecek ay tanıtılabilir lakin Samsung’un resmi yetkilileri geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir raporda Galaxy Fold’un gelecek ay çıkacağını yalanlamıştı.

Tüm bu bilgi karmaşasından bir şey çıkarttığımız vakit Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un en erken halde Ağustos’ta satışa çıkacağını söyleyebiliriz. Resmi bir açıklama olduğunda kaçırmamak için bizi takipte kalın.