Samsung Galaxy Note10'da ToF Sensörleri Bulunacak

Samsung Galaxy Note10’da ToF Sensörleri Bulunacak

Samsung, bu sene çıkaracağı akıllı telefonlarında kullanacağı ToF (Time of Flight) kamera sensörleri üzerinde çalışıyor. Bu teknoloji, 3 boyutlu olarak yapılandırılmış, iPhone XS üzere telefonların ön kameralarında yer alan yüz okuma kitlerinden biraz daha farklı lakin şu an LG G8 ve P30 Pro üzere akıllı telefonlarda ToF sensörler hâlihazırda bulunuyor. Pekala bu 3 boyutlu algılama yapan ToF kameralar geçmişte neler yaptı?

G8 üzere telefonlarda daha derin bir yüz tanıma ve jest navigasyonlarında yardım üzere özellikleri barındırıyor ayrıyeten portre modunda daha düzgün bir bokeh yaratılmasına imkân tanıyor. Hatta bu sensörler, artırılmış gerçeklik için dâhi kullanılabiliyor.

Samsung Galaxy Note10'da ToF Sensörleri Bulunacak

Görünüşe nazaran Samsung da ToF teknolojisini gelecekte çıkaracağı telefonlarda kullanmayı ve üst düzey aygıtların yanı sıra düşük gelirli tüketicilerin bulunduğu piyasalarda da hayat geçirmeyi planlıyor. Bu hususta Galaxy S10 5G’den sonra ikinci durak da 7 Ağustos’ta tanıtımı yapılacak olan Note10 olacak. Söylentilere nazaran ToF sensörler, önde ve artta olmak üzere iki tane olacak.

Kore medyasında yer alan haberlere göre üretici Kolen’den mahallî lens üreticileri, Vietnam’da yeni bir tesis kuruyor ve bu fabrika da Galaxy S ve Note serilerinin üretildiği fabrikaların çabucak yanında yer alıyor. Ayrıyeten bir Kolen temsilcisi de Samsung’un akıllı telefonları için ToF lenslerinin üretimini genişlettiğini söyledi.