SwiftKey, Apple Animoji Benzeri Özelliğini Duyurdu

SwiftKey, Apple Animoji Benzeri Özelliğini Duyurdu

En tanınan klavye uygulamalarından biri olan SwiftKey, yapay zekanın da takviyesiyle birlikte uygulamasına üç boyutlu hayvan karakterleri eklemeye hazırlanıyor. SwiftKey'in 'Puppets' olarak isimlendirdiği özellik, SwiftKey üzerinden şahısların kendilerini panda, kedi, dinozor, baykuş ya da köpeğe çevirmelerini sağlıyor. Şahıslar sadece bu hayvanlara dönüşmekle kalmıyor, tıpkı vakitte hareketleri, göz kırpmaları ve gülümsemeleri üzere ögeler da ekrandaki karakterler tarafından taklit ediliyor.

Bu uygulamayı geliştirmek için binlerce görsel üzerinde çalışan ve gönüllülerle bir arada denemeler yapan SwiftKey, derin hudut ağlarıyla birlikte mimik ve hareketlerin gerçek vakitli halde taklit edilebildiğini belirtti.

Apple'ın animojileri ve Huawei'nin AR Lens'iyle misal olan uygulama, teknolojiyi direkt olarak klavyeye entegre ederek özelliği çok daha ulaşılabilir bir hale getiriyor. Klavye uygulamalarının her telefonda bir muhtaçlık olduğunu düşünecek olursanız teknolojinin neredeyse her telefona gelebileceği de söylenebilir.

Microsoft'un Eser Müdürü Deepak Paramanand, bir blog yazısında SwiftKey için “İnsanlar süratli yazmak istiyor, SwiftKey de bunun için eksiksiz bir uygulama. Beşerler ayrıyeten kendilerini tabir etmenin eğlenceli ve farklı prosedürlerini de arıyor. Artık SwiftKey bunun için de kusursuz bir uygulama haline geldi” ifadelerini kullandı.

Microsoft, SwiftKey'i üç yılı aşkın bir müddet evvel 250 milyon dolara satın almıştı. Microsoft'un uygulamayı satın almasından itibaren uygulama içerisinde birçok gelişme yapıldı. Çeviri, GIF ve yeni temalar üzere birçok özellik eklenen uygulama, haliyle en tanınan klavye uygulamalarından biri haline geldi.

SwiftKey'in yeni güncellemesinin bugün içerisinde yayınlanması bekleniyor.