Tencent, Dota Auto Chess Benzeri Mobil Oyununu Duyurdu

Tencent, Dota Auto Chess Benzeri Mobil Oyununu Duyurdu

En büyük oyun yayıncılarından biri olan Tencent, Auto Chess gibisi bir oyunla hayranlarının karşısına çıktı.

Otomatik satranç gibisi maçları içeren ve yeni bir oyun biçimini ortaya çıkaran Auto Chess, kısa bir mühlet evvel yayınlanmıştı. Oyunun yayınlanmasının akabinde Valve, Dota Underlords ile kendi sürümünü piyasaya sürmüştü. Auto Chess ise Valve'ın en büyük rakibi Epic Games tarafından yayınlanarak alternatif bir oyun modu olara Dota 2'ye eklenmişti.

Tencent, Dota Auto Chess Benzeri Mobil Oyununu Duyurdu

Sektördeki iki büyüğün akabinde Tencent'in de oyuna kendi dokunuşlarını yapmayacağını düşünmek alışılmış ki de yanılgı olurdu. Tencent, Chess Rush isimli oyununu çıkararak oyunu Android ve iOS platformlarında büsbütün fiyatsız formda paylaştı.

Tencent, Dota Auto Chess Benzeri Mobil Oyununu Duyurdu

Oyundaki en büyük 'özelliklerden' biriyse oyunun para verenin kazandığı ya da ne kadar çok para verirseniz o kadar geliştiğiniz, 'pay-to-win' sistemine sahip olmaması. Günümüzdeki birçok oyunun bilakis Chess Rush'ta bu türlü bir durumun olmadığını belirten Tencent, oyunda kazanmayı sağlayacak olan şeyin oyuncuların yeteneği olduğunun altını çizdi. Bu sebeple para verenin kazandığı oyunlardan sıkılan ve bu biçim oyunları sevenlerin oyuna göz atmalarını tavsiye ediyoruz.

8×8 bir satranç tahtasında 50'nin üzerinde karakterle oynayabileceğiniz oyunda sayısız kombinasyonla rakibinizi alt edebilirsiniz. Tencent'in bahsettiği 'yetenek' konusu da tam olarak burada devreye giriyor.

Oyunun tanıtım görüntüsünü aşağıdan izleyebilir, görüntünün altındaki irtibatlar aracılığıyla büsbütün fiyatsız biçimde indirebilirsiniz.