Tencent'in Yeni Platformuyla League of Legends, Mobil Olacak

Tencent’in Yeni Platformuyla League of Legends, Mobil Olacak

Çinli oyun devi Tencent, yakın vakitte yeni bir oyun yayın platformunu oyunseverlerin hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Bölüm analisti Daniel Ahmad’a nazaran yeni sistem, firmanın WeGame platformu ile uyumlu olarak çalışacak. Uygulamayı indirenler, kütüphanelerindeki oyunları akıllı telefonlarından da oynayabilecek. Ne yazık ki bu aygıtların, oyunun açık olduğu bilgisayar ile tıpkı internet ağına bağlanması gerekecek. Yani oyunları telefonlardan oynamak mümkün olsa da her yerden oynamak mümkün olmayacak. 

Platform şu anda oyuncuların sırf League of Legends ve oyunun yeni Teamfight Tactics oynamalarında kullanılıyor. League of Legends’i telefon ekranında oynamak çok da kolay gözükmese de Teamfight Tactics için taşınabilir platform epeyce başarılı bir fikir üzere duruyor. 

Tencent'in Yeni Platformuyla League of Legends, Mobil Olacak

WeGame, Tencent tarafından Çin’e özel olarak çıkarılmıştı. WeGame X isimli yeni platform ise global ölçekte kullanılabilen versiyonu olarak hayatımıza girmişti. Serviste hudutlu sayıda seçenek var ve yeni uygulamanın sadece Çin’de mi yoksa dünya çapında mı kullanılacağı bilinmiyor. Tencent, meşhur MOBA oyununun bir de taşınabilir versiyonu üzerinde çalışıyordu. 

Tencent’in gelecek planları hakkında daha fazla bilgiyi muhtemelen firmanın Worlds 2019 fuarındaki açıklamalarında öğreneceğiz. O aktiflik bu yaz sonlarında gerçekleştirilecek.