Türkiye’de Yalnızca Bir Kişide Olan Garip İsim

Türkiye’de Yalnızca Bir Kişide Olan Garip İsim

Herhangi bir isim araştırması gerçekleştirdiğinizde kimi isimlerin çok fazla tercih edebilirsiniz. Az isimleri keşfetmek ise, sık kullanılan isimleri keşfetmeye nazaran epeyce sıkıntı. Karaman'ın Ermenek ilçesinde ömrünü sürdüren Kaşmen Akpınar, daha evvel hiç görülmemiş ismiyle bu hususta belkide listenin tepesinde bulunuyor.

21 yaşındaki Kaşmen Akpınar, birebir isme sahip birini bulabilmek için toplumsal medya ve arama motorlarında ziyadesiyle vakit harcamış lakin tıpkı ismi kullanan diğer kimseyi bulamamış. Akpınar, vefatından evvel babasına neden bu türlü bir ismi tercih ettiğini sorduğunu fakat babasının soruya karşılık vermediğini lisana getirdi.

Türkiye’de Yalnızca Bir Kişide Olan Garip İsim

Kaşmen Akpınar, sadece neden bu türlü bir isme sahip olduğunu değil, isminin ne manaya geldiğini de merak ediyor. Çünkü çevrimiçi platformlarda isminin manasını bulmak için büyük efor gösteren Akpınar, isminin ne manaya geldiğini hala bilmediğini söz ediyor.

“İsmimin manasını çok merak ediyorum.” diyen Kaşmen Akpınar, özel bir isme sahip olmasının günlük hayatta da karşısına kimi zorluklar çıkardığını söyleyerek, “İlk kere öğrenenler söylem zorluğu çekiyor. İsmimi Kaşmer yahut Kaşmir üzere yanlış söylem edenlere kızıyorum” diyor.