Xiaomi, Andorid Q'nun Betasında İyileştirmeler Yaptı

Xiaomi, Andorid Q’nun Betasında İyileştirmeler Yaptı

Google’ın işletim sistemi Android’in yeni sürümü olan Android Q, birkaç ay evvel denemeleri için geliştiricilere sunulmuştu. Yayınlanan bu beta sürüm sayesinde geliştiriciler, yeni duyurulan API’ları deneyimliyor ve değişikliklere nazaran uygulamalarını test ediyorlar.

Xiaomi, Andorid Q'nun Betasında İyileştirmeler Yaptı

Bu erişim, geliştiricilere ek olarak akıllı telefon üreticilerine de veriliyor ve bu şirketlerden bir tanesi de Xiaomi. Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Mi 9 aygıtı üzerinde Android Q temelli MIUI arayüzünün beta kademesinde test kullanıcıları için iyileştirmeler yaptı.

Şirket, güzelleştirme duyurusunda bilhassa güzelleştirmenin yeni Android sürümü üzerinden MIUI güncellemesi olduğunu da vurguladı. Xiaomi, yayınlanan güncellemelerin günlük kullanım için uygun olmadığını, güncellemenin kararlı bir sürüm olmaması sebebiyle şimdi belgelenmemiş yanlışlar yüzünden uygulamalarda sıkıntılar yaşanabileceğini lisana getirdi.

Xiaomi, Android Q güncellemesini Mi 9, Mi 8, Mi Mix 3, Redmi K20 ve Redmi K20 Pro ve muhakkak modeller için 2019’un dördüncü çeyreğinde kullanıcılarına sunacak. Redmi Note 7 ve Redmi Note 7 Pro aygıtlar ise bu güncellemeyi 2020’nin birinci çeyreğinde alacak.