Xiaomi Artık Mi, Mix ve CC Modellerine Odaklanıyor

Xiaomi Artık Mi, Mix ve CC Modellerine Odaklanıyor

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, şık dizaynlı ve yüksek donanım seçenekli akıllı telefonlarıyla ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde yeni modeli Mi CC9 ve Mi CC9e'yi piyasaya süren şirket, artık bu akıllı telefonların dijital serilerini oluşturmak için çalışmalar yürütüyor.

Xiaomi'nin kurucusu Lei Jun tarafından yapılan açıklamalara nazaran şirket, Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 9 SE, Xiaomi Mix 3, Xiaomi Mix 2 üzere modeller ve yeni CC modelleri üzerinde ağırlaşacak. Ayrıyeten şirket, yeni bir Note modeli üzerinde çalışmayacak.

Xiaomi Artık Mi, Mix ve CC Modellerine Odaklanıyor

Performansı önemseyen kullanıcılar için oluşturulacak olan bu modeller, hem üst seviye donanım seçenekleri hem de uygun fiyatlarıyla dikkat çekecek. Şirketin Mix serisi, bugüne kadar sunmuş oldukları farklı dizaynlı, üst seviye amiral gemilerindendi. Fakat yapılan bu açıklamalar, ilerleyen devirlerde daha güçlü modellerin olacağını ortaya koyuyor. CC serisi ise biraz daha gençlere yönelik bir seri olarak piyasaya sürüldü. Şirket artık, bu seriyle ilgili de yenilikleri planlıyor.

Ayrıca şirket, müşteriler için baş karışıklığı oluşturan serilerine genel bir düzenleme yapmak için de çalışıyor. Hatta edinilen bilgilere nazaran Note serisinin durdurulmasının da sebebinin bu olduğu söz ediliyor. İlerleyen devirlerde Xiaomi, birbirlerinden ayrılan özelliklere sahip olan modellerle ön plana çıkacak üzere görünüyor.

Ayrıca Xiaomi'nin Max serisi de gerekliliğini kaybetmiş durumda. Tam ekranlı telefonların ortaya çıkmasıyla birlikte Max isimli büyük ekranlı, büyük bataryalı telefonlara gerek kalmadı. Dolayısı ile ilerleyen periyotta Note serisinde olduğu üzere Max serisinde de bir model tanıtılması beklenmiyor.