Yeni Windows 10 Güncellemesi Hakkında Önemli Açıklamalar

Yeni Windows 10 Güncellemesi Hakkında Önemli Açıklamalar

Microsoft, geçtiğimiz ay Windows 10 için büyük bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan güncelleme pek çok özelliğin yanı sıra değerli güvenlik iyileştirmelerini de içeriyordu. Kullanıcılar, Windows'un yeni özelliklerini yeni yeni keşfetmeye başlamışken, Microsoft'tan yeni yenileştirmelerle ilgili bir açıklama geldi. 19H2 olarak isimlendirilen bu güncellemenin takvime uygun bir formda kullanıcılarına sunacağını tabir eden Microsoft, bu güncellemenin aylık güncellemeler üzere küçük bir boyuta sahip olacağını duyurdu.

Yeni Windows 10 Güncellemesi Hakkında Önemli Açıklamalar

19H1 güncellemesinde olduğu üzere yeni özelliklerin ve güvenlik iyileştirmelerin bulunacağı 19H2 yenileştirmesi, daha şimdiden Windows Insiders kullanıcılarına sunulmaya hazırlanıyor. Lakin Microsoft bu defa büyük yeniliklerin tamamını test sürümlerinde göstermeyeceğini açıkladı. Tüm testlerin muvaffakiyetle tamamlanmasının akabinde Microsoft, bu yenileştirmeyi eylül ayında kullanıcıların hizmetine sunmayı planlıyor. 

Windows Insiders kullanıcılarına yönelik kimi açıklamalarda bulunan Microsoft, kullanıcıların 19H2 sürümünü nasıl deneyimleyeceklerine dair bir paylaşımda da bulundu. 19H2 güncellemesi için gerekli şartları bildiren Microsoft, kullanıcıların tüm yenilikleri göstermelerinin biraz vakit alabileceğinin altını çizdi. Orijinal Windows Insiders Twitter hesabından yapılan paylaşım ise şöyle;