17 Yaşındaki Genç, Telefonuna El Koyulduğu İçin İntihar Etti

17 Yaşındaki Genç, Telefonuna El Koyulduğu İçin İntihar Etti

Son yılların kıymetli problemlerinden bir tanesi oyun bağımlılığı. Çocuklar, vakitlerinin büyük bir çoğunluğunu akıllı telefonlar, tabletler ya da bilgisayarlarda geçiriyorlar ve bu da onların oyun bağımlısı olmasına neden oluyor. Tekrar Hindistan'dan gelen bir haber, oyun bağımlılığının sonuçlarını gözler önüne seriyor.

Hindistan'ın kuzey kısmında bulunan Jind kasabasında yaşanan olayda, 17 yaşındaki bir genç, annesinin kızarak elindeki telefonu alması nedeniyle intihar etti. Gencin annesi, çocuğunun daima olarak PUBG Mobile oynadığı için kızdığını ve telefonuna el koyduğunu tabir etti.

17 Yaşındaki Genç, Telefonuna El Koyulduğu İçin İntihar Etti

Hindistan'ın lokal haber kaynaklarından edinilen bilgilere nazaran 17 yaşındaki genç, okulunun bitmesi nedeniyle vaktinin neredeyse tamamını akıllı telefonundan PUBG Mobile oynayarak geçiriyordu. Şanssız gencin annesi ise bu durumdan rahatsızlığını lisana getirerek vakit zaman çocuğuna kızıyordu. Son tartışmanın akabinde annesi, gencin telefonuna el koyarak oyun oynamasını yasakladı.

Gencin polis memuru olan babası, eşiyle çocuğunun sık sık bu bahis yüzünden tartıştıklarını, son tartışmanın yaşandığı gün vazifede olduğunu ve konuta geldiğinde ise çocuğunun kendisini asmış olduğunu gördüğünü söz etti.

Bu tıp olaylar son vakitlerde gitgide artıyor. Oyun bağımlılığı ile ilgili olarak en büyük misyon ise ebeveynlere düşüyor. Ebeveynlerin gözlerinin kesinlikle çocuklarının üzerinde olması ve bu mevzuda tartışmadan çok muahede yollarının aranması gerekiyor. Oyun bağımlılığı günümüzün su götürmez bir gerçeği lakin tekrar de bu mevzunun üstesinden gelinebilir.