2020 Model iPhone İçin Üç Arka Kameralı Konsept Tasarım

2020 Model iPhone İçin Üç Arka Kameralı Konsept Tasarım

Çok da uzun olmayan bir vakit evvel insanların kullandığı cep telefonu markaları bir elin parmaklarının sayısını geçmiyordu. Coğrafyalara nazaran değişse de birkaç marka global olarak cep telefonu piyasasında çok büyük hisseye sahipti.

2020 Model iPhone İçin Üç Arka Kameralı Konsept Tasarım

Yıllar ilerledikçe bu markalardan kimileri pazar hissesini kaybederek küçülürken kimileri piyasadaki yerini kordu. Piyasaya hâkim olan şirketler değişti ve vakit ilerledikçe pazara yeni markalar dâhil olmaya başladı. Yeni markalarla birlikte rekabet kızıştı ve şirketler, telefonlarına yeni yeni özellikler ekledi; ergonomi ve şıklık açısından farklı dizaynlar denedi.

Akıllı telefon pazarının epeyce devasa boyutlara geldiği günümüzde ise dizaynlar yalnızca şirketler tarafından yapılmıyor. Marka hayranları ve kullanıcıları da kendi görmek istedikleri özelliklerle birlikte  aygıtlar için yeni dizaynlar yapıyorlar. Günümüzün en tanınan markalarından Apple'ın 2020 model iPhone’u için konsept tasarım yapan isimlerden bir tanesi de Ben Geskin.

Geskin, kendi Twitter hesabından 2020 model iPhone’lar için bir konsept tasarım paylaştı. Geskin’in paylaştığı konsept tasarım görsellerindeki iPhone’lardan bir tanesi, 6,7 inç; diğeri ise 5,4 inç ekran boyutlarına sahip. Boyutları münasebetiyle büyük ekranlı dizayna Plus modeli diyebileceğimiz telefonların her ikisinin ekranında çentik bulunuyor ve tekrar her ikisinin art tarafında 3 adet kamera bulunuyor.

Siz Ben Geskin’in 2020 model iPhone konsept dizaynları konusunda ne düşünüyorsunuz? Apple, 2020 model iPhone’larında bu şekil bir tasarımı kullanabilir mi?