2018 Kindle Oasis'e Rengi Ayarlanabilen Aydınlatma Geliyor

2018 Kindle Oasis’e Rengi Ayarlanabilen Aydınlatma Geliyor

Kitaplarını e-kitap okuyucularda okumayı sevenler için Amazon’un Kinde Oasis’i en uygun seçeneklerden biri olabilir. Amazon’un devasa boyutlardaki e-kitap okuyucusu, firmanın üretmiş olduğu en âlâ özelliklere sahip Kindle aygıtı olarak karşımıza çıkıyor.

2018 Kindle Oasis'e Rengi Ayarlanabilen Aydınlatma Geliyor

Amazon, Kindle Oasis’in en düzgün Kindle aygıtı olmasını istiyor ve bu nedenle yeni bir Kindle Oasis çıkarıyor fakat Kindle cihazlarına gelen standart güncellemeler gibi bu yeni aygıta eklenen özellik de epey küçük.

Görünüşe bakılırsa yeni Oasis; 7 inç boyutu, 300 ppi ekranı ve fizikî sayfa çevirme tuşlarıyla eski versiyonun tüm özelliklerine sahip. Bu yeni versiyondaki en büyük özellik, ekran ışığının renk tonunun ayarlanabilir olması. Böylece ekran, gün içinde gözlerinizi yormuyor ve gece uykuya dalmakta zahmet çekmenizi önlemiş oluyor. Ayrıyeten aygıtta gün içinde ekran ışığın renk tonunun otomatik olarak ayarlanmasını sağlayan bir buton da mevcut.

Eklenen tek ana özellik bu üzere duruyor. Eski versiyondakiyle birebir çözünürlüğe sahip olan fakat daha yüksek yenileme suratına sahip olan bir 'e-mürekkep' özelliği de eklenmiş. Bu bilhassa sayfa değiştirmeler daha süratli olacak üzere duruyor.

2018 Kindle Oasis'e Rengi Ayarlanabilen Aydınlatma Geliyor

Eski versiyonunda olduğu gibi yeni Kindle Oasis'in de IPX8 su dayanaklılığı var. Böylece yeni Kindle; 2 metreye kadar derinliklerde, 1 saat kadar suda kalabiliyor. Ayrıca cihazda bluetooth özelliği de mevcut. Yeni Kindle Oasis, art kapağının metal olmasıyla epey yüksek kaliteli bir görünüşe sahip.

Oasis, 8 GB'lık modeli için 250 dolardan ve 32 GB'lık modeli için 280 dolardan satışa çıkıyor. Bu fiyatlara 6 aylık Amazon’un Kindle Unlimited servisi de dâhil. Ön sipariş bugün, sevkiyatlar ise 24 Temmuz’da başlıyor.