2020 Model iPhone'un iPhone 11'i Unutturacak Özellikleri

2020 Model iPhone’un iPhone 11’i Unutturacak Özellikleri

Son bir ay içerisinde gerek medyanın gerekse kullanıcıların yaylım ateşine tuttuğu iPhone 11, küçük gelişmeler yapmış olsa da hâlâ birçok özellikten mahrum olarak kullanıcının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Eksik özelliklerin yanı sıra görsel olarak da bir şey veremeyen iPhone 11, son vakitlerin 'en çirkin' tasarımı olarak isimlendiriliyor.

Hal bu türlü olunca birçok insan bu sene, kullanmakta olduğu iPhone aygıtını yenilemeyeceğini söyleyerek Apple'ın kararlarını sorguladı. Hâlâ Apple'ın bu yılki (özellikle tasarım konusundaki) kararlarını nasıl aldığına dair net bir bilgi olmasa da yeni ortaya çıkan bilgiler, seneye bizi çok daha farklı bir iPhone'un beklediğini gösterdi.

2020 Model iPhone'un iPhone 11'i Unutturacak Özellikleri

JPMorgan'ın notlarına ulaşmayı başaran CNBC, notlar aracılığıyla Apple'ın 2020 model iPhone'larına dair bilgiler edindi. CNBC'nin paylaştığı bilgilerde hem evvelki söylentiler onaylandı, hem de iPhone satışlarını global manada artıracak yeni bilgiler ortaya çıktı.

Bildiklerimizden yola çıkacak olursak JPMorgan, Apple'ın telefon boyutları konusunda değişikliğe gideceğini belirtti. Kullanıcıların küçük telefon istediğinin şuurunda olan Apple, 5,8 inçlik modelini 5,4 inçe düşürürken büyük telefon isteyenleri de unutmayarak 6,5 inçlik Max modelini 6,7 inçe çıkaracak. iPhone XR modeli 6,1 inç olarak kalmaya devam edecek. Bu sayede her çeşit ekran boyutu eser yelpazesinde yer alacak.

2020 model iPhone'ların tamamı 5G dayanağına sahip olacak

2020 Model iPhone'un iPhone 11'i Unutturacak Özellikleri

Apple'ın 2020 model iPhone serisinde OLED ekranların bir standart haline geleceğinden de bahseden JPMorgan, olayı bir adım daha ileri taşıyarak kimsenin duymadığı bilgileri de ortaya çıkardı.

Qualcomm'la yapılan muahede ve iPhone 11 anakartı üstündeki değişiklerin sonucunda Apple, iPhone XR da dahil olmak üzere tüm aygıtlarına 5G teknolojisini getirecek. Dahası, üç modelin en az iki adedinin, AR/VR özellikleri bulunan ve özel uygulamalarla birlikte yükseltilebilen 3B ToF kamerasını bulundurması bekleniyor.

Son olarak yeni tasarımıyla birlikte Apple, çentiğe veda ederek delik ekranlı bir dizayna da yönelecek. Bu bilhassa birlikte iPhone hayranlarının karşı çıktığı tasarım sorunu, bir nebze olsun ortadan kalkmış olacak.