51. Bölge İstilası Etkinliğinde Ne Olur? (Anket)

51. Bölge İstilası Etkinliğinde Ne Olur? (Anket)

'51. Bölgeyi İstila' aktifliği, uzun bir müddettir gündem olmuş ve yetkilileri de endişelendirmeye başlamıştı. Şu anda gitmeyi düşünen ve gidecek bireylerin toplamı 2,5 milyonu geçen etkinlikteki hedefse 51. Bölge'de gizlendiği düşünülen uzaylıları görmek.

Bir Facebook sayfasının başlattığı aktiflikte '51. Bölge'yi İstila Edelim, Hepimiz Birden Durduramazlar' formunda bir slogan ortaya atıldı. Başlangıçta (aslına bakılırsa hâlâ) ziyadesiyle komik olan bu durum, iştirakçi sayısının artmasıyla birlikte yetkilileri ve ABD Hava Kuvvetlerini endişelendirmeye başladı.

51. Bölge İstilası Etkinliğinde Ne Olur? (Anket)

ABD Hava Kuvvetleri'ne tahsis edilmiş özel bir üs olan 51. Bölge, Amerikan Hava Kuvvetleri askerlerinin eğitim aldığı ve Amerika Birleşik Devletleri'nin bâtın teknolojilerinin bulunduğu bir yer olarak biliniyor. Natürel ki komplo teorisyeniyseniz içeride sahiden uzaylılar olduğunu da düşünebilirsiniz.

Eski 51. Bölge çalışanı Bob Lazar, 51. Bölge'de uzaylı ya da uzaylı teknolojisinin bulunmadığını belirtmişti lakin evvelden bu türlü bir teknolojinin olduğundan da bahsetmişti. Yani teoriler 'komplo teorisi' olarak nitelendiriliyor olsa da ortaya atılan savların tutarsızlığı ve bölgenin son derece kapalı olması, insanların merakını daha da fazla körüklüyor.

51. Bölge İstilası Etkinliğinde Ne Olur? (Anket)

Tabii ki her vakit dengeli olan bir nokta da bulunuyor. Eğitimli Amerikan askerlerinin bulunduğu bölgeye giriş yasaklı ve bölgeye girmeye çalışan en son kişi de vurulmuştu. Neden diye soracak olursanız, bölgenin dışında bulunan tabelalarda içeri girmeye çalışanların vurulacağını, bunun ABD tarafından onaylı bir kural olduğunu belirten ibareler bulunuyor.

Yine de milyonlarca insanın aktifliğe katılması durumunda o kadar kişinin vurulacağını düşünmek de biraz vicdansızca geliyor. Pekala, ABD Hava Kuvvetleri'nin en kapalı üssü sahiden milyonlarca kişi tarafından ziyaret (!) edilirse ne olur?

51. Bölge İstilası Etkinliğinde Ne Olur? (Anket)

Bu vakte kadar metinler ortasında daima kendi fikirlerimizi paylaşmıştık fakat sizlerin de içeriklere ağır ilginizi gördükten sonra fikirlerinizi merak etmiyor değiliz. Bu sebeple aklımıza gelebilecek rastgele bir mümkünlüğü, aşağıdaki ankete bir seçenek olarak bıraktık. Sorumuz da şu: