Huawei, EROFS ve Turbo 3.0'ı Yeni Cihazlara Getiriyor

Huawei, EROFS ve Turbo 3.0’ı Yeni Cihazlara Getiriyor

Huawei, P30 Pro’larda yeni bir belge sistemi kullanıyor. EROFS isimli bu sistem, %20 daha süratli okuma ve 2 GB’dan fazla depolama alanı tasarrufu sağlıyor. Bu sistem, ay sonuna kadar öteki telefonlarda da kullanılmaya başlanacak. Güncellemelerin ay sonuna kadar yayınlanması bekleniyor. 

Dosya yolunu değiştirmek ile depolamayı değiştirmek birebir şey değildir. Kimi üreticiler, iki kata kadar daha süratli olabilen UFS 3.0 depolamaya geçerken kimileri standart olan UFS 2.1’i kullanıyor. 

Huawei, EROFS ve Turbo 3.0'ı Yeni Cihazlara Getiriyor

Huawei ayrıyeten GPU Turbo 3.0’ı P30 Lite, P20 Lite, Nova 3i ve Y9’larda da kullanmaya başlayacak. Bu sistem de bugüne kadar P30 Pro’ya özeldi. Turbo 3.0 ile çipsetinin güç tüketimi %10 azalırken performansı da oyunlar için optimize hale getiriyor. Böylelikle daha akıcı oyun tecrübesi yaşanabiliyor. 

Huawei, güncellemelerden yarar sağlayacak oyunların listesini de yayınladı. Bu listede Fortnite, Knives Out, Battle Bay, Crazy Taxi, Real Racing 3, Into the Dead 2, NBA 2K19, Dragon Nest M, Duel Links, PES2019, DRAGON, BALL LEGENDS, FIFA Mobile, Free Fire, Minecraft, Helix, Plants vs. Zombie Heroes, Subway Surfers, Brawl Stars, Speed Drifters, Mobile Legends: Bang Bang, Vainglory, Arena of Valor, Rules of Survival, NBA 2K18 yer alıyor.