51. Bölge’den Sonraki Hedef: Bermuda Şeytan Üçgeni

51. Bölge’den Sonraki Hedef: Bermuda Şeytan Üçgeni

Yaklaşık 1.5 milyon insanın katılacağı ve ‘Storm Area 51’ ismi verilen aktiflik için vizeniz mi yok? Maceraya katılmak istiyor lakin bölgeyi koruyan güvenlik ünitelerinden mi korkuyorsunuz? Bu aktiflik size nazaran. 

1 Ekim tarihli olarak açılan aktiflikte, tüm dalgıçlar, maceracılar, paranormal uzmanlar ve merak eden herkes, “Bermuda Üçgeni’ni Basalım, Hepimizi Birden Yutamaz” temalı bir aktiflik oluşturdu. 

51. Bölge’den Sonraki Hedef: Bermuda Şeytan Üçgeni

Etkinliği açan Anthony Dominick Carnovale, aktiflik sayfasında bir de GoFundMe sayfası linki veriyor. Amacı 75 bin dolar toplamak olan adam, maksadının parti vermek olduğunu, böylelikle insanların 51. Bölge’de ziyan görmesini engellemek olduğunu belirtiyor. İştirakçilerin partiye giderken alkollü içecekler götürmesi ve Sünger Bob ya da korsan kostümü giyilmesi gerektiği belirtilen aktiflik sayfası, Bahamalar’dan gemi çeşidi teklifleri ve enteresan teklifler ile dolu. 

Öte yandan bir kişi, “hepimizi yutamaz” sözünü ciddiye alıp çeşitli hesaplamar yaptı. Bermuda, Porto Riko ve Florida ortasındaki bölge, yaklaşık olarak 1.3 milyon kilometre ile 3.9 milyon kilometre ortasında bir alan yapıyor. Yalnızca yüzey bile bütün insanlığın teknelere doluşup içebilmesi için pek yeterliyken, bölgenin derinliği de 8.380 metreyi buluyor. Bu da en yüksek dağ olan Everest’in yüksekliğinde yaklaşık 50 metre daha az demek. 

51. Bölge’den Sonraki Hedef: Bermuda Şeytan Üçgeni

Bermuda Üçgeni, daha az korunsa da daha tehlikeli bir yer olarak göze çarpıyor. Bölgeden çıkan devasa metan baloncukları, sahip oldukları güçle uçakları düşürebiliyor, tekneleri batırabiliyor. Ayrıyeten bölgenin hava trafiğinden ötürü yaşanan çarpışmalar, yaşanan kazalar ve bölgedeki garip manyetik alan nedeniyle palavra yanlış sonuçlar gösteren pusulalar, bölgede pek çok kaza yaşanmasına neden oldu. 

Tabii ki bu aktiflik de kendi hissesine düşen kadar latifeye maruz kalıyor. Carnovale, 51. Bölge baskınının latife olarak başladığını fakat şu anda, neye isterseniz ona karşı bir aktifliğe dönüştüğünü belirtiyor. Carnovale, emelini insanların ne kadar yeterli organize olup bir ortada ne kadar eğlenebileceğini göstermek olarak açıklıyor.