Android Kullanıcıları, Daha Rahat İşlerine Konsantre Olacak

Android Kullanıcıları, Daha Rahat İşlerine Konsantre Olacak

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen I/O 2019 etkinliğinde Google, Android Q’nun Dijital İstikrar uygulamasına Focus modunu getireceğini ve bu sayede dikkat dağıtan uygulamaları bloke edebileceğinizi duyurmuştu. Fakat bu özelliği Android Q’dan evvel elde etmenizin bir yolu daha var.

ActionDash’in 3.0 güncellemesi ile birlikte, Dijital Dengeyi yahut Android Q’yu beklemeden Focus özelliğine kavuşabileceksiniz. Sizin seçtiğiniz uygulamalar (Facebook, Twitter, Instagram vb.) Focus modundayken süreksiz olarak erişime kapatılacak ve açmaya çalıştığınızda aşağıdaki üzere bir ekran belirecek.

Android Kullanıcıları, Daha Rahat İşlerine Konsantre Olacak

Bunun yerine yalnızca uygulamanın kullanım mühletini sınırlamak isterseniz bunu da gerçekleştirebiliyorsunuz. Yalnızca uygulamayı kullanmak için muhakkak bir müddet girin, akabinde limiti aştığınızda o uygulamaya bulunduğunuz gün içerisinde bir daha erişim sağlayamayacaksınız.

ActionDash uygulaması, şu anda Google Play Store’da fiyatsız durumda ve rastgele bir bilginizi kopyalamaya çalışmıyor. Bunun yerine bilgiler aygıtınızda gizli kalıyor. Ayrıyeten uygulama, bilgiyi Android işletim sisteminden çektiği için de gereksiz batarya tüketimi yapmıyor.