Hindistan'da Satılacak Redmi 7A'da USB-C Bulunabilir

Hindistan’da Satılacak Redmi 7A’da USB-C Bulunabilir

Xiaomi, Redmi 7A aygıtını Hindistan pazarında da satışa sunmaya hazırlanıyor. Xiaomi India ve Manu Kumar Jain tarafından atılan tweet’lere nazaran aygıt, Hindistan’da hayli satın alınabilir bir fiyattan satışa sunulacak. Görünüşe nazaran şirket, Hindistan’da satılacak olan sürümü, kullanıcılar için daha da alımlı hale getirmek istiyor.

Redmi 7A: Hindistan sürümü için devasa bir güncelleme yapıyoruz. Redmi Note 7 ve Mi A2'de sevdiğiniz bir şey. Öbür markaların 20 bin Hindistan Rupisi'nden ucuza sağlayamayacağı bir şey. Rastgele bir kestirim var mı?

Şirketin, Hindistan’daki yöneticisi olan Manu Kumar Jain, Hindistan’da satılacak olan Redmi 7A’da epeyce büyük değişiklikler olacağını sav etti. Jain, takipçilerine Redmi Note 7 ve Mi A2’deki özellikleri işaret etti.

Hindistan'da Satılacak Redmi 7A'da USB-C Bulunabilir

Redmi kullanıcıları uzun müddettir, bilhassa satın alınabilir modellerde USB-C yuvasının kullanılmasını istiyordu. Şu an resmi olarak rastgele bir onaylama bulunmasa da Jain tarafından işaret edilen özellik bu olabilir. Bunun dışındaki bir öteki ihtimal de gelişmiş özellikleri olan çift kamera tasarımı ki bu hem Note 7 hem de Mi A2’de bulunuyor.

Ülkemizde şu an için satışı bulunmayan Redmi 7A, gücünü Snapdragon 439 ve 3 GB RAM’den alıyor. 16 GB ve 32 GB dahili depolama seçenekleri bulunan aygıtın hafızası, microSD kartlarla yükseltilebiliyor. Android Pie ile birlikte gelen aygıtın ön tarafında 5 MP selfie kamerası, art tarafında ise 13 MP’lik bir kamera bulunuyor. Telefonun bataryası 4.000 mAh bedelinde.