Apex Legends’ın Hileciler Konusundaki ‘Şahane’ Çözümü

Apex Legends’ın Hileciler Konusundaki ‘Şahane’ Çözümü

Respawn Entertainment’in Apex Legends’i hileci ve spamcilerden kurtarma çalışmaları devam ediyor. Firma, yeni bir formül olarak hilecileri ve spam yapanları birbirlerine karşı eşleştirecek. 

Respawn’ın Reddit’teki bir gönderisi, firmanın art planda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veriyor. Firma artık maç yapılacağı vakit nizami oyuncular ile hilecileri ayıracak. Bu durum, kurallara uyan bireyleri battle royale oyununda hile yapanlarla karşılaşıp sinirlenmekten koruyacak. Reddit kullanıcılarına nazaran bu hareketin yararları da olacak.

Danskop isimli Reddit kullanıcısı, hilecileri banlamak yerine birbirlerine karşı uğraş ettirmenin daha düzgün bir yol olduğunu savunuyor. Böylelikle hileciler yeni bir hesap oluşturup oyuna dönemeyecek.

Apex Legends, hilecileri birbirleriyle eşleştirecek

Apex Legends’ın Hileciler Konusundaki ‘Şahane’ Çözümü

Ayrıca hileciler birbirlerine karşı oynadıklarını fark edip diğer bir hesap açsalar bile sistem tarafından işaretlenmiş oldukları için Respawn bu kullanıcılar hakkında data toplayabilir, hile engelleme sistemini daha gelişmiş hale getirebilir. 

Apex Legends oyunu için yeni geliştirilen tedbirler, makine öğrenmesini de kullanacak. Ayrıyeten geliştirilen sistemler, spam hesapları daha açıldığı anda tespit ederek banlayacak. Geliştiricinin üzerinde durduğu bir öbür alternatif ise riskli bölgelerde iki faktörlü kimlik doğrulamayı mecburî kılmak. Ayrıyeten kendini hilecilere karşı denemeyi isteyen oyuncular da burada talihlerini deneyebilecek.

Apex Legends’den gelen açıklamada, firmanın her vakit hilecilerle gayret etmeye devam edeceği belirtildi.