Hava Kuvvetleri, 51. Bölge'yi İşgal Etmek İsteyenleri Uyardı

Hava Kuvvetleri, 51. Bölge’yi İşgal Etmek İsteyenleri Uyardı

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve şu anda 1 milyonu aşkın kişinin katılacağını beyan ettiği '51. Bölge'yi İşgal Etme' aktifliği, tüm dünyanın ilgisini çektiği üzere Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri'nin de ilgisini çekmiş durumda. Şu an için birçok kişi internet üzerindeki mizahi paylaşımlarla birlikte eğlenirken ABD Hava Kuvvetleri, bunun bir latife olmadığını da belirtti. Biz de geçtiğimiz gün, yürek yemiş bir milyon insanın 51 Bölge'yi istila etmesi durumunda neler olabileceğini yazmıştık.

Son derece muhafazalı ve kentin olabildiğince dışına kurulan 51. Bölge isimli üs, Nevada'da Nellis Hava Kuvvetleri Kompleksi'nin bir modülünü oluşturuyor. Uzun yıllar boyunca uzaylılar hakkında araştırma yapıldığı ve uzaylı teknolojilerin burada gizlendiği söylentilerini ortaya çıkaran bölge, birçok kişinin de merak konusu haline gelmiş durumdaydı. Bu sebepten ötürü bu yıl başlatılan bir Facebook aktifliği, alanı işgal ederek uzaylı sırlarını ortaya çıkarmayı hedefledi.

Hava Kuvvetleri, 51. Bölge'yi İşgal Etmek İsteyenleri Uyardı

Etkinliğin açıklama kısmında “Naruto üzere koşarsak onların mermilerinden daha süratli oluruz. (Bu sayede bizi vuramazlar)” şeklinde bir söz alıyor. ABD Hava Kuvvetleri sözcüsüyse iştirakçileri bu türlü bir şeyi denememek üzere uyardı.

Hava Kuvvetleri, 51. Bölge'yi İşgal Etmek İsteyenleri Uyardı

Laura McAndrews isimli ABD Hava Kuvvetleri sözcüsü, Hava Kuvvetleri'nin olaydan haberdar olduğunu belirtti. Hava Kuvvetleri sözcüsü, sonunun düzgün bitme imkanı olmayan bu olaya teşebbüsün dahi mantıklı olmadığını da ekledi. Sözcü McAndrews, ABD Hava Kuvvetleri, Amerika'yı ve Amerika'nın tüm varlıklarını muhafazaya hazırdır” ifadelerini kullandı.

51. Bölgeyi istila etmeyi amaçlayan Facebook aktifliği şu anda 20 Eylül tarihinde gerçekleşecek formda planlanmış durumda. 51. Bölge'yi istila etmek fikri birçok kişinin mizahi içeriğini takdir edebileceği bir aktiflik olsa da, içeride bulunan herkesin eğitimli bir asker olduğu bölgeyi istila etmeye kalkışmanın çok da mantıklı bir seçenek olmadığı belirtildi.