Apple, 5G'li Katlanabilir Bir iPad Modeli Üzerinde Çalışıyor

Apple, 5G’li Katlanabilir Bir iPad Modeli Üzerinde Çalışıyor

Araştırma firması IHS Markit'in açıklamalarına nazaran Apple, katlanabilir bir iPad üretme hazırlığında. MacBook boyutunda bir ekrana sahip olarak geliştirildiği argüman edilen yeni iPad, birebir bir kitap üzere ortadan katlanabilir olacak ve tıpkı vakitte 5G takviyesiyle gelecek. Apple'ın 2020 yılından evvel 5G takviyeli bir iPhone üretmeyeceğini hesaba kattığımızda bu iPad'in de 2020 yılından sonra hayatımıza gireceğini söyleyebiliriz.

IHS Markit tarafından ortaya atılan bu katlanabilir iPad tezi, Apple'ın tablet boyutlarında katlanabilir OLED paneller satın aldığı ve test etmeye başladığı söylentilerinden sonra ortaya atıldı. Şimdilik bu testlerin gerçek bir esere dönüşmesine epeyce uzun bir vakit var üzere görünüyor lakin konsept olarak tasarlanan katlanabilir iPad U'nun görüntüsünü da sizlerle paylaşalım.

Katlanabilir ekranlı bir iPad kulağa epeyce beğenilen gelse de Samsung ve Huawei'nin katlanabilir aygıt üretiminde yaşadığı zorluklar düşünüldüğünde, tahminen de bu aygıt hiçbir vakit gerçek olmayabilir.