Apple, Diyabet Ölçüm Cihazı Satmaya Başladı

Apple, Diyabet Ölçüm Cihazı Satmaya Başladı

One Drop isimli diyabet ölçüm aygıtı, diyabet hastalarının şeker düzeylerini ölçerek bu kıymetleri kayıt altına alıyor ve diyabet hastalarına yardımcı oluyor. Okuduğu bilgileri toplayıp Apple Sıhhat uygulamasına kaydeden One Drop’u tek başına kullanamıyorsunuz. Ölçüm aygıtını kullanmak için iPhone yahut Apple Watch’a sahip olmanız gerekiyor. Bluetooth ilişkisi ile temas gerçekleştirdikten sonra iPhone yahut Watch sayesinde kan şekeri düzeylerinizi takip edebiliyorsunuz.

Apple, Diyabet Ölçüm Cihazı Satmaya Başladı

One Drop ile bir arada diyabet hastaları, karbonhidrat sayımı ve idaresi üzere bahislerde yardımcı olabilecek koçluk programları da satın alabiliyorlar. One Drop kiti, 70 dolara satılıyor ve sertifikalı bir diyabet eğiticisinden bir yıl boyunca koçluk programı armağan ediliyor.

Apple’ın sıhhat yazılımlarına verdiği ehemmiyet herkes tarafından biliniyor. One Drop aygıtını her ne kadar kendisi geliştirmemiş olsa bile mağazalarında bu aygıtı satması, şirketin sıhhat stratejisine ne kadar ehemmiyet verdiğini bir sefer daha gösteriyor. Ayrıyeten One Drop, Apple’ın birinci diyabet eseri oldu.