Apple Music, 60 Milyon Abone Sayısını Geride Bıraktı

Apple Music, 60 Milyon Abone Sayısını Geride Bıraktı

iTunes’un müdürü Eddy Cue’ye nazaran şu anda Apple Music’in 60 milyon abonesi var. Cue, Fransız internet sitesi Numerama’yla yaptığı bir görüşmede bu sayıları onayladı. Yapılan açıklamanın ardından Music Business Worldwide da rapor hakkındaki ayrıntıları paylaştı.

Apple Music, 60 Milyon Abone Sayısını Geride Bıraktı

Cue, Apple Music’in abone sayısının hayli tatmin edici olduğunu ve Apple’ın platformu birçok aygıt için mükemmelleştirmeye çalıştığını söyledi. Cue, ayrıyeten Apple’ın radyo istasyonu olan Beast 1’in 10 milyonlarca dinleyicisinin olduğunun da altını çizdi.

Eddy Cue, Apple aygıtları dışında platforma abone olanların sayısını söylemeyi ise “Sayıları biliyorum fakat size söylemem” diyerek reddetti lakin Numerama’ya yaptığı açıklamada Apple Music’in, Apple aygıtlarda kullanılan bir numaralı müzik uygulaması olduğunu bildirdi. Cue, iTunes’u sevdiğini lakin Apple Music’in birçok alanda en düzgün olduğunu da ekledi. Eddy Cue, son olarak “Şu anda elimizde çok daha âlâ bir uygulama var ve artık geçmişe bakmak anlamsız” halinde bir açıklamada bulundu.

Apple Music, 60 Milyon Abone Sayısını Geride Bıraktı

Kasım ayında açıklanan bir rapora nazaran Apple Music’in 56 milyon abonesi vardı ve uygulama şu an 60 milyon aboneye ulaştı lakin bu sayılar hâlâ Apple Music’i, Spotify’ın altında bırakıyor. Spotify’ın hâlihazırda 100 milyon abonesi var. Abone sayılarındaki farklılıklara karşın Apple Music, 2019’un başlarında Spotify’ın ABD’deki abone sayısını geçti. Apple Music’in ABD’de 28 milyona yakın abonesi varken Spotify’ın 26 milyon abonesi mevcut.