Apple: Face ID Hiç Olmadığı Kadar Hızlı Olacak

Apple: Face ID Hiç Olmadığı Kadar Hızlı Olacak

Apple tarafından bugün yayınlanan YouTube reklamında şirket, iOS 13 ile birlikte Face ID'nin (yüz tanıma teknolojisi ile aygıt kilidi açma) yüzü algılama ve kilidi açma müddetini çok daha kısalacağına işaret etti.

Face ID'nin tesir müddetinin kısalmasının yanında yüz algılama teknolojisinde de gelişme olduğu, yayınlanan görüntü sayesinde anlaşılıyor. Apple'ın “şekerleme uykusu” ismini verdiği görüntüde bulunan kişi eğik bir açıyla uzanıyor. Dik pozisyonda ve kişinin yüzüne bakan iPhone ise sahibinin yüzünü hiç zorlanmadan tanıyor.

Cihazın kilidini sahibi için açan Face ID, Craig isimli bir şahıstan gelen iletilerin süratli bir halde gösterilmesini sağlıyor.

Apple: Face ID Hiç Olmadığı Kadar Hızlı Olacak

İlk olarak 2017 yılında iPhone X ile tanıtılan Face ID teknolojisini kullanan bir iPhone'da aygıtın kilidini sahibinden bir oburunun açma ihtimalinin 1.000.000'da bir olduğu söylenirken bu oranın parmak izi teknolojisi Touch ID'de ise yalnızca 50.000'de bir olduğuna dikkat çekiliyor. Bugün yayınlanan kısa reklam sineması ise Apple'ın hâlihazırda devam eden ve hem yazılım hem de donanıma övgüler saçan “That's iPhone” reklam kampanyası dahilinde bulunuyor.