Sony Xperia 20'nin Özellikleri Ortaya Çıktı

Sony Xperia 20’nin Özellikleri Ortaya Çıktı

Bu yılın mayıs ayında Sony Xperia 20'ye dair görseller ortaya çıktı. Sony Xperia 10'un gelişmiş modeli olarak gelmesi beklenen telefonun kilit özellikleri de Japon teknoloji blogunda paylaşıldı. Argümanlara nazaran telefon, 6-11 Eylül tarihleri ortasında gerçekleştirilecek IFA 2019 etkinliğinde ortaya çıkacak.

Sony Xperia 20'nin Özellikleri Ortaya Çıktı

Sony Xperia 20'nin dizaynını hatırlayacak olursak telefonun epey uzun bir yapısının olduğunu söyleyebiliriz. Çerçeve konusunda çağa ayak uydurmayan ve çentik tasarımı kullanmayan Sony, üst kısımda bariz bir çerçeve tercih etmiş. Aygıtın art kısmına baktığımız vakit kameraların Xperia 10'daki üzere orta kısımda bulunduğu da görülebiliyor.

Ortaya çıkan yeni özelliklerde Sony Xperia 20'nin 6 inçlik bir ekranda 21:9 en/boy oranını kullanıcılara sunması bekleniyor. Xperia 20'nin, Xperia 10'da bulunan ekranın birebirini kullanacağı da ortaya çıkan bilgiler ortasında yer alıyor. Xperia 10, Snapdragon 630 işlemci ve 4 GB'a kadar RAM'i desteklerken; Xperia 20'nin Snapdragon 710 işlemciyle gelmesi ve 6 GB'a kadar da RAM'i desteklemesi bekleniyor.

Sony Xperia 20'nin Özellikleri Ortaya Çıktı

Telefonun depolama kısmına baktığımız vakit aygıtın 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı dahili depolamayla gelmesi bekleniyor. Kamera kısmındaysa 12 MP + 12 MP çözünürlüğünde iki adet lensin çabucak merkezde olduğu rahatlıkla görülebiliyor. Kamera kısmının çabucak üstündeyse art kameranın flaşı yer alıyor. Ortaya çıkan bilgiler içerisinde telefonun ön kamerasına dair bir bilgi bulunmuyor.

Telefonun dışına dair bilgilere baktığımız vakit sadece boyut ve parmak izi sensörüne dair datalar bizleri karşılıyor. Telefonun sağ tarafında bir parmak izi okuyucu bulunurken telefonun boyutları 158x69x8,1 mm olarak karşımıza çıkıyor. Aygıtın fiyatına dair rastgele bir bilgi bulunmuyor.