Apple, Hücresel Veri İndirme Kısıtlamasını Genişletti

Apple, Hücresel Veri İndirme Kısıtlamasını Genişletti

Apple, kullanıcılarının iTunes ve App Store'dan yapacakları indirmeleri, hücresel data kullanıldığı vakit 150 MB ile sınırlıyordu lakin bu durum artık tarih oldu. Apple, hücresel bilgi ile indirme yapan kullanıcılarına artık 200 MB indirme imkanı sunuyor.

Apple'ın bu sınırlamadaki gayesinin kullanıcıların çok büyük boyutlu indirme yapmalarıyla birlikte karşılaşacakları yüksek faturalardan korumak olduğu biliniyordu fakat yapılan bu düzenleme ile kullanıcıların en azından biraz daha büyük uygulamaları indirmelerine imkan verildi.

Dosya boyutu ziyadesiyle büyük olan bir uygulamayı indirmeye çalıştığınız vakit, sizi bu türlü bir ikaz iletisi karşılıyor;

Apple, Hücresel Veri İndirme Kısıtlamasını Genişletti

Apple emsal bir uygulamayı 2017 yılında yapmış, hücresel indirme sonunu 100 MB'den 150 MB'ye artırmıştı. Ortadan geçen yıllar Apple'ın bu mevzudaki bakış açısını değiştirmedi ve teknoloji devi bu türlü bir dayatma yapmaya devam ediyor. Aslına bakıldığı vakit bu türlü bir sınırlama mantıklı olsa da, bu indirme sonunun 1 GB üzere boyuta çıkarılmasının kullanıcılar için çok fazla bir sorun oluşturmayacağını söylemek de pek yanlış olmaz.