Age of Empires: Definitive Edition'a Çapraz Platform Desteği

Age of Empires: Definitive Edition’a Çapraz Platform Desteği

1997 yılında birinci sefer piyasaya sürülen ve hala popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen, strateji oyunlarının atası Age of Empires'ın Definitive Edition sürümüne çok büyük bir yenilik geldi. Getirilen yeni bilhassa birlikte, daha evvel oyuncuların yalnızca kendi platformlarında bulunan öbür oyuncularla online olarak oynanabilen fenomen oyun Age of Empires, artık Steam platformu ve Microsoft Store üzerinden çarpaz olarak oynanabilecek.

Age of Empires: Definitive Edition'a Çapraz Platform Desteği

Oyuna getirilen bu yeni özellik, Age of Empires'ın yepyeni Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı. Xbox Game Pass'in duyurulmasının akabinde bir kullanıcı, Twitter üzerinden Age of Empires ile ilgili bir soru yöneltti. “Age of Empires'ı Steam üzerinden de almak gerekiyor mu?” sorusunun akabinde gelen karşılıkla birlikte bu yenilik müjdelenmiş oldu. Resmi hesap üzerinden yapılan açıklamada; Age of Empires sahiplerinin bundan sonra oyunu çapraz platformlar üzerinden oynayabilecekleri açıklanırken, oyuna sahip olan kullanıcılara her platform için farklı lisans verilmeyeceği tabir edildi.

Age of Empires'a gelen bu özellik aslında oyuncular için büyük bir kıymet arz ediyor. Bunun sebebi de çapraz oynama imkanının zati olması gerektiği. Hala pek çok oyunda bu türlü bir özellik olmasa da oyun üretimcileri, bu özelliği kullanıcılarına sunmaya devam ediyorlar.

Age of Empires: Definitive Edition'ı satın almak isterseniz oyun şu an için sadece Microsoft Store üzerinde satılıyor. Oyunun en kısa müddette Steam üzerinden de satışa çıkması planlanıyor.