Apple'ın Yeni MacOS Müzik ve TV Uygulamaları Ortaya Çıktı

Apple’ın Yeni MacOS Müzik ve TV Uygulamaları Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, gelecek hafta düzenleyeceği WWDC 2019 aktifliği ile masaüstü işletim sistemi MacOS’un yeni sürümünü Mac kullanıcılarının beğenisine sunacak.

Ortaya çıkan kimi söylentilere nazaran Apple, yeni MacOS sürümüyle birlikte bağımsız bir müzik ve podcast odaklı bir uygulama da tanıtacak. Ayrıyeten Apple, bu sonbaharda Mac ekosistemi için yeni bir TV uygulaması geleceğini de onaylamıştı.

9to5Mac’ten geliştirici Guilherme Rambo, Apple’ın kaynak kodlarından faydalanarak her iki uygulamanın da ekran imgelerini oluşturmayı başardı. Aşağıda görmüş olduğunuz iki ekran manzarası, bir konseptten çok Apple’ın üzerinde çalıştığı tasarımı gösteriyor.

Apple'ın Yeni MacOS Müzik ve TV Uygulamaları Ortaya Çıktı

Yeni müzik uygulamasının ekran imgesine baktığınızda dizaynın iTunes’dan esinlenildiğini çarçabuk görebilirsiniz. Sol tarafta Apple Music, Kütüphane, Oynatma Listeleri bulunurken üst tarafta ise oynatıcının yer aldığını görüyoruz.

Apple'ın Yeni MacOS Müzik ve TV Uygulamaları Ortaya Çıktı

TV uygulaması da genel manada misal bir tasarım lisanı kullanıyor. Sizin İçin, Sinemalar, TV Gösterileri üzere kısımlar üst tarafta yer alırken, kütüphane ve kategoriler sol tarafta yer alıyor. Apple, arayüzün sade ve kullanışlı olmasına büyük değer veriyor.