Oyun İçi Eşya Kutularının Düşürme Oranları Açıklanacak

Oyun İçi Eşya Kutularının Düşürme Oranları Açıklanacak

İçinde farklı kıymetlerde oyun içi eserler bulunan kasalar satmak, geliştiricilerin son periyottaki en tanınan gelir kaynaklarından biri haline gelmiş durumda. Oyuncuların pahalı eserlere sahip olmak için çok fazla sayıda kasa açmaları ve oyun kasalarının kumarlaştırıldığı tarafındaki yansıların artmasıyla birlikte Google, Play Store siyasetlerinde değişikliğe gitmeye karar verdi.

Oyun İçi Eşya Kutularının Düşürme Oranları Açıklanacak

Oyun içi kutuların içeriği oyundan oyuna değişiklik gösterse de genel olarak içinde pahalı ve bedelsiz eşyaların bulunduğu baht kutuları oldukları söylenebilir. Varsayım edebileceğiniz üzere kıymetli eşyaları düşürmenin oranı son derece düşükken ‘işe yaramaz’ olarak kabul edilen eserlerin çıkma oranı çok daha yüksek oluyor. Oyuncular, kıymetli bir eşyaya sahip olmak için bazen onlarca kere başarısız deneme gerçekleştiriyor.

Bu durumun farkında olan ve değişmesi gerektiğini düşünen Google, geliştiricilere bu hususta yeni bir mecburilik sunuyor. Buna nazaran geliştiriciler, bir kutu satın alınmadan evvel içinde bulunan eşyaların çıkma oranını oyunculara açıklamak zorundalar. Böylelikle oyuncular, çıkma ihtimali tahminen de 100 binde 1 olan bir eşya için onlarca kutu satın almak yerine paralarını daha güzel bir halde değerlendirebilecekler.