Araştırmalara Göre Kahve İçmek Zayıflamaya Yardımcı Oluyor

Araştırmalara Göre Kahve İçmek Zayıflamaya Yardımcı Oluyor

Yaz mevsiminin gelmesiyle bir arada insanlarda önemli bir kilo verme telaşı başladı. Haliyle beşerler çeşitli diyetlere ve beslenme programlarına başladılar. Araştırmalara nazaran sabahları içilen bir bardak kahve, kilo vermek isteyenlere yardımcı olabiliyor.

Öncelikli olarak, dünyada sadece bir şeyi yaparak kilo vermek, çok az durumlar dışında işe yaramaz. Yani sabah kalkar kalkmaz kahve içmek insanı bir anda iki vücut zayıflatmıyor. Kahve, var olan kilo verme çalışmalarına yardımcı oluyor.

Araştırmalara Göre Kahve İçmek Zayıflamaya Yardımcı Oluyor

Nottingham University araştırmacıları, perşembe günü yayımladıkları yeni araştırmalarında, kahve içmenin ‘kahverengi yağ’ rezervlerini hareketlendirdiğini belirledi. Olağanda bizim bildiğimiz yağlar beyaz renklidir. Lipid içeren beyaz yağ, bedenimizde gereksinim halinde kullanılmak üzere gereç depolar. Kahverengi hücreler ise yağ ve şeker yakarak bedenimize ısı verir. 

Araştırmacıların elde ettiği sonuçlara nazaran sabah kahvesi, kahverengi yağ hücrelerini tetikliyor. Haliye bedenimiz daha çok yağ yakıyor, daha çok şeker harcıyor. Bu da obezite ile gayrette yeni bir fırsat yaratıyor. 

Araştırmacılar birinci olarak kafeini kök hücreler üzerinde test ettiklerini söyledi. Bu testlerde hakikat kafein oranını keşfeden uzmanlar, akabinde 5 erkek ve 4 bayandan oluşan bir test kümesiyle çalışmalar yapıp termal imajlarını çekti. Yani şimdi deney kümesi çok küçük ve deney çok başlangıç basamağında. 

Araştırmalara Göre Kahve İçmek Zayıflamaya Yardımcı Oluyor

Araştırmanın başında bulunan isimlerden Dr  Michael Symonds, sonuçların olumlu olduğunu, kahvedeki kafeinin etken olduğunu ya da kahvedeki öbür bir hususun uyarımı arttırdığını söyledi. 

Yine de kahve içtiğinizde işe yaraması için üstünde bir kepçe krema, içinde üç shot süt, 1 shot karamel, 1 shot fındık şurubu bulunan bir karışım içmemeniz gerekiyor. İçmeniz gereken şey sade kahve.