ASUS ROG Phone 2, Devasa Bataryasıyla TENAA'da Listelendi

ASUS ROG Phone 2, Devasa Bataryasıyla TENAA’da Listelendi

ASUS’un oyuncuları hedefleyen yeni amiral gemisi ROG Phone 2, Çin sertifika ajansı TENAA’dan onayını aldı. Onay almasıyla birlikte TENAA’da listelenen aygıtın teknik özellikleri de bütün netliğiyle gözler önüne serildi ve görülen o ki ASUS, bir evvelki model ROG Phone’un üzerine sağlam yükseltmeler getirmiş. 

ASUS ROG Phone 2, Devasa Bataryasıyla TENAA'da Listelendi

TENAA’nın listelemesine nazaran ASUS ROG Phone 2, 6,59 inçlik büyük bir ekranla gelecek; lakin ekranın çözünürlüğü hala belirli değil. Cihazın Razer Phone 2’deki üzere 120Hz yenileme suratına sahip olması bekleniyor. Bu kocaman ekran sayesinde ROG Phone 2, bir evvelki modelinden daha büyük olacak.  

ASUS ROG Phone 2, Devasa Bataryasıyla TENAA'da Listelendi

Büyük ekran panelinin yanı sıra ROG Phone 2, batarya ömrü konusunda da ROG Phone’ı sollayacak. ASUS, illk modelindeki 4.000mAh’lik bataryanın üzerine sağlam bir düzgünleştirme yaparak ROG Phone 2’de 5.800mAh’lik bir bataryaya sahip olacak. Natürel TENAA üzerindeki bu sayıların “minimum kapasiteyi” belirli ettiğini not edelim, yani telefonun bataryası 5.800mAh’den biraz daha yüksek olabilir. 

TENAA listelemesinde yayınlanan manzaralarda ROG Phone 2’nin önünde iki tane büyük hoparlör olacağını görüyoruz. Telefonun art kısmında ise ROG’un özel dizaynının yanı sıra 2 tane kamera olacak. Özel tasarım demişken, telefonun gerisindeki ROG logosu, Aura RGB özelliğine sahip olacak. Aygıtın parmak izi tarayıcısı ise ekranın içinde bulunacak.