YouTube Müzik'e Kesintisiz Geçiş Özelliği Eklendi

YouTube Müzik’e Kesintisiz Geçiş Özelliği Eklendi

YouTube Müzik’teki oynatma ekranında, piyasaya sunulduğu birinci günden beridir ‘Ses Modu’ özelliği bulunuyor. Şayet bu seçenek etkinleştirilse sıradaki müzik görüntüsü sadece bir kapak resmi içerisinde yalnızca ses formunda çalınıyor.

YouTube Müzik uygulamasında en sevdiğiniz sanatçı tarafından yeni bir kesim dinlediğinizi ve müzik görüntüsünü izlemek için sıkıntısız bir formda geçiş yapma yeteneğine sahip olduğunuzu düşünün. Duraklama yok, kesinti yok, yalnızca müziğin akışını sağlayan kolay bir geçiş. İşte YouTube bu geçiş kolaylığını kullanıcılarına sunuyor.

YouTube Müzik'e Kesintisiz Geçiş Özelliği Eklendi

Uygulamayı güncelleyen YouTube, uygulamanın içerisine ‘Şarkı’ ve ‘Video’ sekmelerini yerleştirdi. Bir müzik dinlerken şayet görüntü seçeneğini etkin ederseniz o müziğin görüntüsü hiçbir kesinti yaşanmadan oynatılmaya başlanacak. Daha evvel olduğu üzere, görüntüler varsayılan olarak dikey pozisyonda oynatılıyor ve istenildiği takdirde tam ekran haline getirilebiliyor. Kullanıcılar bir müzik boyunca hem dinlemek hem de izlemek için müziğin içerisinde ileri yahut geri geçiş yapabiliyorlar.

Eski “Ses Modu” geçişinin sağ üst köşeden kaldırılmasıyla, Google’ın ayarlarına “Müzik görüntüleri çalma” seçeneği eklendi. Seçenek açık olduğunda görüntüler sadece ses kalitesine yahut müziklerin albüm sürümlerine dönüştürülür. Bu seçenek, ilgili bir görüntüye sahip olan rastgele bir müzikte görünür ve YouTube, “Beş milyondan fazla resmi müzik görüntüsünü kendi ses kesimleriyle kusursuz bir biçimde eşleştirdiğini” garanti ediyor.

Her iki platformda da fiyatlı bir biçimde faaliyet gösteren YouTube Müzik, bu yeni yenileştirmeyi iki platformda da almış durumda.