Asus ROG Phone 2'nin Lansman Tarihi Belli Oldu

Asus ROG Phone 2’nin Lansman Tarihi Belli Oldu

Oyun telefonu kesiminin en kıymetli üreticilerinden Asus, şirketin ikinci kuşak oyuncu telefonu olan Asus ROG Phone 2'nin lansman tarihini açıkladı. Tayvanlı şirketin yeni telefonunun, taşınabilir oyuncular için biçilmiş kaftan olacağı varsayım ediliyor.

Şirket, Çin'in en büyük toplumsal medya platformu olan Weibo üzerinden bir görsel paylaştı. Paylaşılan görselde ROG logosunun yanı sıra, ROG Phone 2'nin lansman tarihi de bulunuyordu. Buna nazaran Asus ROG Phone 2, 23 Temmuz'da tanıtılacak. İşte o paylaşım;

Asus ROG Phone 2'nin Lansman Tarihi Belli Oldu

Asus, yeni modelinin özelliklerini büyük oranla gizliyor. Lakin şirketin duyurduğu kimi özellikler elbette var. Bu özelliklerden bir tanesi, ROG Phone 2'nin ekranının 120 Hz olacağı. Diğeri ise akıllı telefonun 30 watt süratli şarj takviyesi.120 Hz'lik yenileme suratı, birinci defa Razer dışında bir şirket tarafından kullanılmış olacak. 

Asus ROG Phone, piyasaya birinci sürüldüğünde devrine göre üstün özellikler taşıyordu. Şirketin, yeni modelde de emsal bir tutum sergileyeceği ve ROG Phone 2'nin de yüksek donanım özelliklerine sahip olacağı düşünülüyor. Büyük bir ihtimalle şirket, bu yeni modelinde Qualcomm Snapdragon 855 işlemcinin yanında en az 6 GB'lik RAM ve 128 GB'lik depolama alanı kullancaktır. Lakin bu bilgilerin doğruluğu 23 Temmuz'daki lansmanda ortaya çıkacak.