Aylardır Olay Olan Apple iPhone 11'in Tasarımı Kesinleşti

Aylardır Olay Olan Apple iPhone 11’in Tasarımı Kesinleşti

Apple'ın yeni iPhone 11 ailesini tanıtmasına iki ay üzere bir müddet kaldı ve telefonla ilgili aldığımız bilgiler artmaya devam ediyor. Lafı hiç dolandırmadan birinci makus haberimizi vermemiz gerekirse bu sene tanıtılacak iPhone modelleri, nitekim de kare halinde, asimetrik ve devasa bir kamera modülü ile gelecekler. Tasarım genel olarak ise iPhone Xs serisi ile tıpkı olacak.

Tabii ki tek makus haber dizaynla da sonlu kalmıyor. Telefon tanıtım ve incelemeleriyle meşhur YouTuber MKBHD, telefonların birer maketini alarak tasarım değişikliklerini tümüyle incelediği bir görüntüyü paylaştı. Yeni iPhone 11'ler tasarım konusunda neredeyse hiçbir değişiklik göstermezken herkesin şikayetçi olduğu tek bir noktada değişime uğradı: Kamera.

Aylardır Olay Olan Apple iPhone 11'in Tasarımı Kesinleşti

Akıllı telefonlar için kılıf üreten markalardan telefonların kuklalarını temin eden YouTuber, telefonda kamera olarak geliştirmelerin olduğunu belirtse de telefonun tasarımı çıktığından beri herkesin onayladığı halde telefonun art panel kamera dizaynını beğenmediğini de belirtti. Dahası, telefonun art kamerasının bulunduğu kısımda hâlâ bir çıkıntının olduğunu da belirtmekte yarar var.

Çıkıntı konusuna da değinen ve “Telefonu bir iki milim daha kalın yapın ve çıkıntı olmasın” şeklinde herkesin aklına gelen fakat Apple'ın yıllardır görmezden geldiği bir fikri de sunan YouTuber, bu husustaki şikayetini de belirtti.

Aylardır Olay Olan Apple iPhone 11'in Tasarımı Kesinleşti

Telefonda dizaynın haricinde nelerin değiştiğinden de bahseden MKBHD, 3D Touch özelliğinin yeni iPhone'larda bulunmayacağından bahsederken telefondan telefona kablosuz şarj ve bataryada minimal geliştirmelerin bulunacağından kelam etti. Ayrıyeten ultra geniş açılı lensin bu yılki iPhone ailesine ekleneceği de belirtildi.

Tüm bu saydıklarımızın dışında iPhone 11 ailesinin bir geliştirme olarak görülmediği ve birçok kişinin bu sene iPhone almayacağı belirtiliyor. Tasarım konusunda rastgele bir değişiklik yapılmazken sadece kameraların bulunduğu alanı daha da büyütüp kullanıcıların şikayetçi olduğu çıkıntı problemine da tahlil üretmeyen Apple'ın satışlarının bu sene içerisinde bir epey düşmesi bekleniyor. Alışılmış ki zevkler ve renkler tartışılamayacağı için sizin de fikrinizi merak ediyoruz. Yorumlar kısmından fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

iPhone 11 tasarım inceleme görüntüsüne aşağıdan ulaşabilirsiniz: