108 MP Kameralı Telefonlar, Gelecek Yıl Piyasaya Sürülebilir

108 MP Kameralı Telefonlar, Gelecek Yıl Piyasaya Sürülebilir

Akıllı telefon bölümünde çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Üreticiler artık çok yüksek donanımsal özelliklere sahip olan modeller üretiyor ve bu modeller ortasındaki rekabet giderek kızışıyor. Akıllı telefon üreticilerinden aldığı bilgileri kamuoyu ile paylaşan bir Twitter kullanıcısı ise, verdiği son bilgilerle akıllı telefon bölümünün kamera konusunda çıtayı biraz daha yükselteceğini ortaya koyuyor.

IceUniverse kullanıcı isimli bir hesaptan yapılan duyurulara nazaran 108 megapiksel kameralı ve 10x optik yakınlaştırma özelliğine sahip olan bir telefon, önümüzdeki yıl hayatımıza girecek. Duyuruda bir de görsel bulunuyor ve bu görsel birinci bakışta, artık duyurulmasına kısa bir müddet kalan Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy Note10'u çağrıştırıyor. Lakin Galaxy Note10'da 108 megapiksellik bir kamera olacak mı bilinmiyor.

108 MP Kameralı Telefonlar, Gelecek Yıl Piyasaya Sürülebilir

İşte o paylaşım:

Aslına bakacak olursak 108 megapiksel kameralar birinci kere dillendirilmiyor. Mart ayında bu söylenti lisana getirildi. 2019 yılında 65 megapiksel, 2020 yılında ise 108 megapiksellik sensörlerin kullanılacağı tabir edildi. Tüm bu açıklamalarla birlikte, bilinen bir gerçek de var. Samsung, geliştirdiği son sensörünün 64 megapiksel olduğunu ve bunun akıllı telefon üreticileri tarafından kullanılmaya başlayacağını geçtiğimiz periyotlarda duyurdu. Bu da, bu söylentilerin doğruluk ihtimalini artırıyor. Qualcomm tarafından yapılan açıklamaların da benzerliğinin örtüşmesi ise 108 megapiksellik kameraların artık hayatımızın bir gerçeği olmuş olabileceğini düşündürüyor.

Bugüne kadar hiçbir üretici, 108 megapiksellik bir sensör üzerinde çalıştığını duyurmadı. Lakin; rastgele bir şirketin ilerleyen devirlerde 108 megapiksellik bir sensörü duyurması mümkün görünüyor.