Bir Yolcu Uçağının Motoru, Uçuşun Ortasında Koptu (Video)

Bir Yolcu Uçağının Motoru, Uçuşun Ortasında Koptu (Video)

Twitter'a bu gece yüklenen bir görüntü, uçuş sırasında kimsenin şahit olmak istemeyeceği bir manzarayı gözler önüne serdi. Logan Webb isimli Twitter kullanıcısı, Delta Havayolları'nın Baltimore-Washington'a seyahat eden uçağında yaşanan olayın görüntüsünü kayda aldı. Görüntüde motor fırıldağının büsbütün yerinden çıktığı görüldü.

ABC News'a nazaran MD-88 isimli 32 yaşındaki uçağın motorları, kuyruk kısmına yakın bir yerde, gövdeye monte edilmiş formdaydı. Hartsfield Memleketler arası Havalimanı'ndan kalkış yapan ve Baltimore-Washington'a sefer gerçekleştiren 1425 sefer sayılı uçak, 1 saat kadar uçuş yaptı. 1 saatin akabinde uçağın motorundaki bir kesimin kopması sonucunda uçak, Raleigh-Durham Memleketler arası Havalimanı'na acil iniş yapmak zorunda kaldı. Uçakta bulunan 148 yolcu, fazlaca sallanmış olsa da hiçbir yara almadan indirildi.

Bir Yolcu Uçağının Motoru, Uçuşun Ortasında Koptu (Video)

Canlı havayolu trafiği konuşmaları yayını yapan LiveATC kanalında kaptanın “Acil iniş yapacağız. Uçak piste inerken kabin takımına gereksinimimiz olacak” dediği duyuldu.

Kaza sırasında uçakta bulunan Avery Porch isimli yolcu, WMAR-TV'ye verdiği röportajda şu sözlere yer verdi:

“Sesi (motor kesiminin düşmesi) duyduktan sonra kabine duman dolduğunu gördük ve o an paniğe kapılmaya başladık. Duman biraz yavaşlamaya başlasa da içerideki sıcaklık da artmaya başladı. Hava kesildi. Atlayacak birinci insan pozisyonunda da ben vardım.”

Avery Porch'un erkek arkadaşı Tyler Kreuger, havada telefon çekmese bile ailesine “Sizi seviyorum” şeklinde bildiri attığını belirtti.

Bir Yolcu Uçağının Motoru, Uçuşun Ortasında Koptu (Video)

Başka bir yolcu olan Jack Leonard, ABC11'e verdiği röportajda “Her şeyi duyduk ve hissettik. Dürüst olmak gerekirse çok derecede vahimdi. Başladığı an bir felaketin içinde olduğunuzu anlıyordunuz. Birkaç saniye sonra da duman, geriden kabine dolmaya başladı. Kokuyu alabiliyordunuz. Yanık metal kokusu kabine yayılırken tüm uçak titremeye başladı.”

Kazanın imgelerini paylaşan Logan Webb, görüntüsünün altında şu sözleri kullandı:

“Dün Atlanta'dan Baltimore'a giderken uçuşumda çektiğim görüntü. İnanılmaz derecede yumuşak acil iniş için @Delta'ya teşekkür ederim.”

Olay için özür dileyen Delta, yolcular Raleigh'de beklerken yolculara 30 dolar kıymetinde yemek fişi verdi. Endişe dolu anların görüntülendiği görüntüye aşağıdaki temas aracılığıyla ulaşabilirsiniz.