Samsung'un Gece Modu Özelliği Bazı Kullanıcılarda Çalışmıyor

Samsung’un Gece Modu Özelliği Bazı Kullanıcılarda Çalışmıyor

Samsung, kısa bir müddet önce Galaxy Note9 ve Galaxy S9 kamera uygulamaları için gece modu özelliğini kullanıcıların hizmetine sundu. Birtakım kullanıcılar, bu özelliği meselesiz bir biçimde kullanabilirken birtakım kullanıcılarsa bu modun, kamera uygulamasının çökmesine neden olduğunu belirtiyorlar.

Samsung forumlarında kullanıcılar tarafından açılan hususlara göre Galaxy S9 ve Galaxy Note9 modellerinden kimileri, bu mod açıldığı vakit bir ikaz gönderiyor. İhtarda “Kamera Uygulaması Başarısız Oldu.” halinde bir yanılgı bildirisi bildiriliyor ve kamera çalışmıyor.

Samsung'un Gece Modu Özelliği Bazı Kullanıcılarda Çalışmıyor

Galaxy S9 ve Galaxy Note9'un kamera çökme sorunu için alternatif çözüm

Üstelik bu enteresan sorun her kullanıcıyı birebir oranda etkilemiyor. Kimi kullanıcılar bu sorunu nadiren yaşadıklarını bildirirken birtakım kullanıcılar için pek çok denemelerinde kamera uygulamasının çöktüğünü tabir ediyorlar.

Konuyla ilgili olarak süreksiz bir tahlil olarak fotoğrafların en uzunluk oranını varsayılan 4:3'ten 16:9'a çevrilebilir ancak bu da kameranın kalitesini düşüren bir durum. 4:3 oranında 12 megapiksel olan kamera çözünürlüğü, en uzunluk oranları 16:9 yapıldığı zaman 9.1 megapiksele düşüyor.

Kamera çökme sorununa tam olarak neyin sebep olduğu bilinmiyor fakat Samsung'un en kısa vakitte global ölçekte bir tahlil üretmesi gerekiyor.