Black Shark 2'nin Basınca Duyarlı Ekranı Fazlasıyla Başarılı

Black Shark 2’nin Basınca Duyarlı Ekranı Fazlasıyla Başarılı

Dokunmatik ekranda oyun her ne kadar başka platformlara nazaran daha zorlayıcı olsa da kullanılan birtakım teknolojiler taşınabilir platformdaki oyunlarda öbür oyunculara karşı üstünlük sağlıyor. Bu teknolojilerden biri ise Xiaomi'nin üst segmente hitap eden oyuncu telefonu Black Shark 2'nin ekranında kullanılıyor.

Black Shark 2'nin Basınca Duyarlı Ekranı Fazlasıyla Başarılı

Cihazın ekranındaki basınca hassas sensörler sayesinde Black Shark 2, MagicTouch ismini verdiği teknolojisini kullanmayı mümkün kılıyor. Apple'ın akıllı telefon serisi iPhone'larda uzun vakittir bulunan 3D Touch özelliğine ziyadesiyle benzeyen MagicTouch sayesinde kullanıcılar PUBG Mobile üzere oyunlarda ekranı döndürürken parmaklarını ekrana fazla bastırdıklarında anında ateş edebiliyorlar.

Black Shark 2'nin Basınca Duyarlı Ekranı Fazlasıyla Başarılı

Düşmanı görünce parmağı ekrandan kaldırıp ateş tuşuna götürene kadar geçen müddetin epeyce değerli olduğu PUBG Mobile ve gibisi aksiyon oyunlarında MagicTouch, bu doğrultuda kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. MagicTouch'ı etkin hâle getirmek için ise kullanıcıların tek yapmaları gereken şey oyun açık durumda iken ekranın sağ üst köşesine parmaklarını tutup orta tarafa hakikat süratli bir biçimde sürüklemek.