E3 2019’da Duyurulan 9 Android Oyun

E3 2019’da Duyurulan 9 Android Oyun

Oldukça hareketli bir E3’ü geride bıraktık. 3 günlük süreç içerisinde Cyberpunk 2077’den, Star Wars’a kadar çok sayıda oyun tanıtıldı. Lakin E3 sırf bilgisayar ve konsolların aktifliği değil. Tıpkı vakitte taşınabilir platformlara çıkacak oyunlarla ilgili de her sene bir sürü duyuru yapılıyor. Biz de sizler için E3 2019 sırasında, Android aygıtlara çıkışını yapacak oyunlarla ilgili olan duyuruları bir liste haline getirdik.

Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition

Square Enix bu sene E3’te yaptığı konferansta bir çok taşınabilir oyuna yer verdi. Fakat duyurdukları taşınabilir oyunlardan en dikkat çekeni natürel ki de Final Fantasy serisine ilişkin Crystal Chronicles’ın Remastered Edition’ı oldu. Asıl olarak 2003 yılında Gamecube konsoluna çıkışını yapmış oyun, çağımızın gerisinde kalan grafikleri yenilenerek tekrar önümüze sunulacak. Square Enix birebir vakitte oyuna arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz, çok oyunculu bir mod ekleyeceğini de açıkladı. Şimdi fiyatlandırma konusunda bir açıklama yapmayan Square Enix, oyunun önümüzdeki kış aylarında çıkışını yapacağını söyledi.

Tom Clancy’s Seçkine Squad

Ubisoft, konferansı sırasında Tom Clancy’s başlığı altındaki oyunlarının hayranlarını sevindirecek bir oyun duyurdu. Seçkine Squad isimli oyun stratejik bir askeri rol yapma oyunu olacak. Tıpkı vakitte Ghost Recon, Splinter Cell, The Division ve Rainbow Six kahramanlarının da dahil olacağı oyunla ilgili, şimdi elimizde çok bir bilgi yok.

Romancing SaGa 3 & SaGa: Scarlet Grace Ambitions

Square Enix bu iki oyunu tek bir görüntüde duyurdu. Romancing SaGa 3 HD olarak tekrar yapılmış bir halde, üstelik yeni bir oyun moduyla karşımıza çıkacak. SaGa: Scarlet Grace Ambitions ise tekrar geliştirilmiş bir halde gelecek lakin bu geliştirmelerin ne tarafta olacağıyla ilgili şimdi bir açıklama yok. İki oyun için de şimdi bir çıkış tarihi ve fiyat açıklanmadı.

Commander Keen

Commander Keen Bethesda’ya bağlı ZeniMax Online Studios tarafından geliştiriliyor. Birinci oyunları MS-DOS için yayınlanan bu serinin Android’e çıkacak versiyonu, birinci oyunlara pek benzemiyor. Kart tabanlı bir oyun olacak Commander Keen için şimdilik bir çıkış tarihi yok ancak oyun fiyatsız olacak.

Gears POP!

Gears Pop aslında E3 2018’de Microsoft tarafından duyurulmuştu. Bu sene yaptığı konferansta oyunla ilgili birkaç ayrıntı daha paylaşan Microsoft, oyunun ön kayıta açıldığını da duyurdu. Oyunda hedefimiz Gears of War karakterlerini toplayıp en güçlü grubu oluşturmak olacak. Oluşturduğumuz grupla daha sonra karşımıza çıkan düşmanları yenmeye çalışacağız. Oyunla ilgili ne bir çıkış tarihi, ne de bir fiyat açıklandı fakat oyunun fiyatsız olacağı kestirim ediliyor.

War of the Visions: Final Fantasy Brave Exvius

Square Enix’in konferasında yaptığı son duyuru War of the Visions: Final Fantasy Brave Exvius’tu. Oyunun Japonya’da çıkacağı daha evvel duyurulmuştu lakin Batı ülkelerinde de çıkacağı bu sene duyuruldu. Oyunun fragmanında oynanışa dair çok bir şey gösterilmiyor. Son birkaç saniyesinde gösterilen oynanış görüntülerindense oyunun Final Fantasy Tactics’e benzeyen bir oynanışa sahip olacağı kestirim ediliyor. Listedeki öteki oyunlar üzere bu oyun için de bir çıkış tarihi ya da bir fiyat açıklanmadı.

Sonic at the Olympic Games – Tokyo 2020

Sonic at the Olympic Games – Tokyo 2020 oyunu, konsollara gelecek Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020 oyununa olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Oyunun, resmi sitesine kaydolarak oyunla ilgili son haberlere anında ulaşabilirsiniz. Elimizde, oyunun 2020 İlkbahar’da çıkacağından öbür bir bilgi yok.

Telling Lies

Telling Lies, Her Story ve Silent Hill: Shattered Memories oyunlarının geliştiricisinin yeni oyunu olacak. Oyunda maksadımız, Her Story’de olduğu üzere görüntülerle dolu bir dizüstü bilgisayarın başına geçip, görüntüleri izleyerek bir gizemi çözmek. Oyun yapısı prestijiyle çizgisellikten uzak, heyecan verici bir tecrübe vadediyor. Şimdi bir çıkış tarihi ve fiyat açıklaması yok.

Stranger Things

E3 2019’da Duyurulan 9 Android Oyun

Netflix, yeni Stranger Things oyununu duyurdu. Oyun Google Haritalar entegreli, pozisyon bazlı bir oyun olacak. Oyunun geliştirici stüdyosu, bu şekil oyunlarda deneyimi olan, The Walking Dead: Our World oyununun geliştiricisi Next Games. Oyun fiyatsız bir oyun olacak.