Chromium Tabanlı Edge'in macOS Sürümü Kullanıma Hazır

Chromium Tabanlı Edge’in macOS Sürümü Kullanıma Hazır

Microsoft, Chromium tabanlı yeni Edge için çalışmalarını sürat kesmeden sürdürüyor. Windows kullanıcıları için deneme sürümlerinin kullanıma sunulduğu ve bir müddettir hem şirketin hem de kullanıcıların test ettikleri Microsoft Edge, artık macOS kullanıcıları tarafından da kullanılabilir hale geldi. Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda Chromium tabanlı Edge'in, macOS işletim sistemini kullanan şahısların de test etmeye başlayabilecekleri tabir edildi. 

Chromium Tabanlı Edge'in macOS Sürümü Kullanıma Hazır

macOS işletim sistemlerinde de kullanılabilecek olan Chromium tabanlı Edge, macOS'a özel güzelleştirmelerle geliyor. Bu iyileştirmelere daha yakında bakacak olursak, Microsoft adeta Apple'a özel olarak bir Edge tasarlamış diyebiliriz çünkü macOS sürümüne özel olarak farklı klavye kısayolları, yazı tipleri ve menüler oluşturulmuş durumda. 

Siz de bir macOS kullanıcısıysanız ve Chromium tabanlı yeni Microsoft Edge'i test etmek istiyorsanız, işletim sisteminizin en az 10.12 yahut daha üstü bir sürüm olması gerekiyor. Şayet işletim sisteminiz bu kaidesi sağlıyorsa çabucak buradan yeni Edge'i indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. İlgili internet sitesine girdiğiniz vakit sizi karşılayacak olan iki farklı Microsoft Edge sürümü bulunuyor. Şayet 'Dev' sürümünü seçerseniz Chromium tabanlı Edge'in haftalık olarak güncellendiği bir sürümünü kullanabilirsiniz. İkinci seçenek olan 'Canary' sürümü ise günlük olarak Microsoft tarafından güncellenir.

Şu an için geliştirme etabının devam ettiği Chromium tabanlı Microsoft Edge'in birinci kararlı sürümünün ne vakit çıkacağı net olarak bilinmiyor. Lakin Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda, yeni Edge'in Windows'un eski sürümleri de dahil olmak üzere pek çok işletim sisteminde çalışacağı kesin olarak biliniyor. Microsoft'un Windows 10 kullanıcılarına verdiği kıymet göz önünde bulundurulduğunda, birinci olarak Windows 10 kullanıcılarının akabinde da başka işletim sistemleri kullanıcılarının kararlı birinci sürümü alacakları söylenebilir.