LG,  Kendi Yapay Zeka Yongasını Tanıttı

LG, Kendi Yapay Zeka Yongasını Tanıttı

Güney Koreli teknoloji devi LG, akıllı konut eserleri için geliştirmiş olduğu kendi yapay zeka yongasını tanıttı. LG’nin açıklamasına nazaran tanıtılan bu yapay zeka yongası, gelecekteki LG akıllı konut eserlerinin derin öğrenme suratlarını artıracak kendi hudut motoruna sahip. LG’nin bahsettiği akıllı mesken eserleri ortasında robot elektrikli süpürgeler, çamaşır makineleri, buzdolapları ve klimalar bulunuyor.

LG,  Kendi Yapay Zeka Yongasını Tanıttı

Yapay zeka yongasının en kıymetli özelliklerinden biri, aygıtta sürece özelliğine sahip olduğundan rastgele bir internet ilişkisine muhtaçlık duymaması. Daha da kıymetlisi yonganın içinde şahsî dataların inançlı bir biçimde depolanacağı büsbütün farklı bir donanıma sahip olan güvenlik ünitesi de bulunuyor. Ayrıyeten yapay zeka yongası, objeleri, pozisyonu, ortamı ve şahısları daha uygun tanımak için görsel ve işitsel dataları bir ortaya getiriyor.

LG, bu atağıyla birlikte yapay zeka ve makine tahsili yongası geliştirme konusunda Facebook, Amazon, Apple üzere şirketlere katılmış oluyor. LG’nin farkı ise yongasının akıllı mesken eserlerinde kullanılacak biçimde özelleştirilmiş olması. Şirketin konut eserleri kısmı, geçen çeyrekte elde ettiği satış ölçüsü ile hem satış hem de kar konusunda en yüksek düzeye ulaşmayı başarmıştı.