Clash of Clans, İlk e-Spor Turnuvasını Düzenleyecek

Clash of Clans, İlk e-Spor Turnuvasını Düzenleyecek

Supercell bugün yaptığı duyuruya nazaran 26 Ekim ve 28 Ekim tarihleri ortasında tarihinin birinci Clash of Clans Dünya Şampiyonasını ESL One Hamburg etkinliğinde düzenleyecek. Şampiyonanın ödül havuzu ise 1 milyon dolar olacak.

Clash of Clans 2012 yılında çıkışını yapmış taşınabilir bir strateji oyunu olmasına karşın oyuna gösterilen ilgi bugün bile devam ediyor. Oynaması fiyatsız olan Clash of Clans, geçtiğimiz sene yapımcısına 597 milyon dolar kazandırdı.

Clash of Clans, İlk e-Spor Turnuvasını Düzenleyecek

Clash of Clans daha evvel e-spor etkinliklerinde kendine yer bulmuş olsa da, bu turnuva şahsen oyunun imalcisi Supercell tarafından düzenlenen birinci turnuva niteliği taşıyor. Clash of Clans’in yönetici isimlerinden Marika Appel, e-spor’un en saygıdeğer tertiplerinden ESL ile muahede yaparak, oyunun topluluğuna yeni bir yol çizdikleri için keyifli olduklarını söyledi.

ESL, 2000 yılında kurulduğundan bu yana dünyanın en büyük e-spor şirketlerinden biri haline geldi. Tertip her sene CS: GO ve Dota 2 üzere çok oynanan oyunlara sistemli olarak turnuvalar düzenliyor.