Hindistan'da Sağanak Yağış: Bir Pilot Pisti Iskaladı

Hindistan’da Sağanak Yağış: Bir Pilot Pisti Iskaladı

Hindistan’ın Mumbai kentinde tesirini gösteren ağır yağış ve fırtına hayatı olduğu üzere hava trafiğini de makûs etkiledi. Hava muhalefeti nedeniyle iniş sırasında pisti kaçıran Spicejet Hava Yolları’nın SG-6237 sefer kodlu Boeing marka uçağın ön kısmı, yere oturdu. Yaşanan kaza sonrasında havalimanı uçuş trafiğine kapatıldı. Hatta inişe hazırlanan birtakım uçaklar, geldikleri tüm yolu geri giderek kalkış noktalarına zarurî iniş yaptılar.

Hindistan'da Sağanak Yağış: Bir Pilot Pisti Iskaladı

9 saat 45 dakika üzere bir müddet kapalı kalan havalimanında ağır bir çalışma gerçekleştirildi. Çalışma sırasında toplam 52 sefer iptal edildi ve 54 sefer yakında bulunan öteki müsait havalimanlarına yönlendirildi. Başka seferlerin yolcuları saatlerce uçakların içinde beklemek zorunda kaldı.

Hindistan'da Sağanak Yağış: Bir Pilot Pisti Iskaladı

Kötü hava muhalefeti sırf havalimanını da etkilemedi. Tesirini gösteren sağanak yağış sebebiyle yaşanan sel; kara, hava ve demir yolu trafiklerinde de çeşitli aksamalara sebebiyet verdi. Kent içi ve kentler ortası tren seferleri iptal edilirken yağışın tesirini göstermeye devam etme ihtimaline karşılık Mumbai genelinde eğitim durduruldu.

Yağmur münasebetiyle çöken bir duvar yüzünden 50 kişi yaralanırken 18 kişi hayatını kaybetti. Sel hasebiyle kentin yaşadığı badireler bununla da bitmedi. Birebir vakitte yağış sonucu taşan bir ırmağın etrafında yaşayan yaklaşık 1000 kişi, yaşadıkları yerlerden tahliye edilmek zorunda kaldı.