Cyberpunk 2077’nin Müziklerini Keanu Reeves Hazırlayabilir

Cyberpunk 2077’nin Müziklerini Keanu Reeves Hazırlayabilir

Cyberpunk 2077’nin esinlenildiği Cyberpunk 2020’de Johnny Silverhand’in karakteri, Samaurai isimli bir rock kümesinin solisti. Görünüşe nazaran Cyberpunk 2077’de bahsedilen karakterin geçmişi de buna bir oldukça yakın. Bunlardan yola çıkan söylentilere nazaran Cyberpunk 2077’de bu karakteri canlandıran Keanu Reeves’in oyunun müziklerini yapabilme ihtimali var.

Keanu Reeves’in kendi müzik geçmişi göze alındığında, aktörün CD Projekt RED’in heyecanla beklenen bilim-kurgu oyununda da karakterin geçmişine ait olarak oyunun en azından kıssa akışı sırasındaki müziklerini yapması beklenen. Geliştiricinin oyunun müzikleri hakkında söyledikleri ortasında bunu onaylayan yahut reddeden bir beyan da bulunmuyor.

Cyberpunk 2077’nin Müziklerini Keanu Reeves Hazırlayabilir

Oyunun vazife dizayncısı Pawel Sasko’ya bu soru sorulduğunda kendisi pek konuşkan bir hal sergilemedi ve şu kelamları söyledi, “Bu konuşamayacağım bahislerden birisi, onaylayamam yahut reddedemem. Aslında Keanu’nun sahneye çıktığında duyduğunuz müziklerden heavy çeşitte olanı, Johnny Silverhand’in kendi sesiydi. Lakin bunun hakkında şimdi konuşamam.”

Soruyu soran VG247’nin dediğine nazaran, Keanu’nun sahneye çıktığında çalan müzik ‘Chippin’ In’, İsveçli bir punk rock kümesi olan Refused tarafından yapılmış. Şu an için geliştirici CD Projekt RED’in bu kümeyle devam edip etmeyeceği ya da Keanu Reeves ile müzik yapıp yapmayacağı belgisiz. Fakat Sasko’nun da belirttiği üzere durum şimdi net değil.