Dota Underlords'un İlk "Battle Pass"i, Beta Aşamasında

Dota Underlords’un İlk “Battle Pass”i, Beta Aşamasında

Oyun dünyasının en tanınan şirketlerinden olan Valve’un Dota 2 oyununda battle pass test ediliyor. Dota 2’nin auto chess oyunu olan Dota Underlords şu an için beta etabında ve oynaması fiyatsız bir yapıya sahip. Epic Games, bu stratejiyi tanınan battle royale oyunu Fortnite ile hayli genişletti ve şu an dokuzuncu döneminde.

Battle Pass’in ne olduğundan kısaca bahsedelim: Season Pass’den esinlenilerek oluşturulan bu sistem, katmanlı yapısıyla oyuna ek içerik sağlıyor. Oyuncunun, oyundaki vazifeleri tamamlayarak oyun içi ögeler kazanmasını vaat ediyor.

Valve, evvelki Dota 2 yan oyunu Artifact’te yaşadığı sorunu yaşamamak için ya da Riot’un sıra tabanlı dövüş oyunu Teamfight Tactics’in gerisine düşmemek için beta sürümünün denenmesi maksadıyla “Proto Pass”in duyurusunu yaptı. Tekrar fiyatsız olan bu sürümde de geliştiriciler, nelerin çalıştığını anlayıp yanlışları çözmeye çalışırken oyuncular da yeni sancaklar ya da tahtalar üzere mükafatların sahibi olacak. Geliştiriciler, birtakım kahramanların, özelliklerin ve ittifakların dönemden döneme yok olacağının açıklamasını yapmıştı yani gerçek dengeyi sağlamaları birazcık vakit alacak.

Ayrıca oyunun son güncellemesi Steam’in görünmez modunu da destekliyor. Oyunun son sürümü Android, iOS ve bilgisayarlar için fiyatsız olarak yayınlandı. Oyunu denemek isteyenlerdenseniz ya da Dota hayranıysanız oyunun taşınabilir sürümünü aşağıdaki temaslardan indirebilirsiniz. Oyunun Steam sayfasına ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Dota Under