Dünyanın En İyi Telefonu Olabilecek Oneplus 7 Pro İncelemesi

Dünyanın En İyi Telefonu Olabilecek Oneplus 7 Pro İncelemesi

Çıktığı günden beri piyasanın en argümanlı akıllı telefonlarından biri olmaya aday olan Oneplus 7 Pro, elimize geldi. Bilhassa kızaklı kamerası ve çentiksiz ekranı ile ülkemizde de büyük bir hayran kitlesi kazanan akıllı telefon, yalnızca tasarım değil donanım tarafında da beğeni toplamayı başardı.

6.67 inçlik hdr10+’lı çerçevesiz bir ekran tecrübesi sunabilen OnePlus 7 Pro, bunun için kızaklı bir kamera tasarımı tercih etmiş. Ön tarafında f/2.0 diyafram aralığına sahip 16 MP’lik bir kamera bulunan telefon, kızaklı sistemin kırılgan yapısını yazılımlarla çözmüş üzere duruyor. Art tarafında biri f/2.6 diyafram aralığına sahip 48 MP, oburu ultra geniş açılı f/2.2 diyafram aralığında 16 MP, oburu de yakınlaştırma işlerine bakan f/2.4 diyafram aralığına sahip 8 MP’lik 3 kamera bulunan OnePlus 7 Pro, bu kameralarla DxOMark’tan 111 puan almayı başardı.

Kamera performansının dışında, piyasanın en sağlam yonga setlerinden olan Qualcomm Snapdragon 855 ve Adreno 640 GPU ile gelen OnePlus 7 Pro, ekranında 90 hz’lik yenileme suratı sunuyor. Bu yenileme suratı 1440 x 3120 pixel’lik ekranı daha akıcı bir hale getirse de bataryanın çok daha süratli tükenmesine neden oluyor. Buna bir tahlil arayan OnePlus ise devayı ekranı opsiyonel olarak 60 hz’e sabitlemekten yana bulmuş.

6 / 8 GB RAM ve 128 / 256 GB depolama alanı seçeneklerine sahip olan akıllı telefon, gücünü 4000 mAh’lik bataryadan alıyor. Gorilla Glass 5 ile korunan OnePlus 7 Pro’yu daha yakından tanımak istiyorsanız sizleri görüntü ile başbaşa bırakıyorum. Herkese yeterli seyirler.