E3'te Tanıtılan, Android’e Gelse Tadından Yenmeyecek 8 Oyun

E3’te Tanıtılan, Android’e Gelse Tadından Yenmeyecek 8 Oyun

E3 etkinliğinde birçok stüdyo, konsol ve PC oyunları üzerine odaklandı. Bu durum PC ya da konsol üzerine yatırım yapmış şahısları sevindirmiş olsa da her vakit yanı başımızda olan Android aygıtlarımızın pabucunun dama atıldığını düşündürdü.

Mobil teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlar, bilgisayarlarla yarışacak düzeyde performans sunmaya başladılar. O denli ki; PUBG üzere tanınan oyunlar, kimi düzeltmeler ile taşınabilir platform oyunlarına dönüştürülebiliyorlar.

Telefonların da ziyadesiyle başarılı oyun platformları olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda E3’teki oyunları inceledik ve Android’e gelse önemli bir oyun şöleni yaşayacağımız üretimleri derledik.

Not: Liste rastgele bir değer sırasına nazaran hazırlanmamıştır ve oyunların Google Play Store’a geleceğine dair rastgele bir bilgi yoktur.

Planet Zoo

Yönetme ve simülasyon oyunları halihazırda Android platformunu ele geçirmişken kendi hayvanat bahçemizi kurabileceğimiz Planet Zoo oyununu da telefonlarımızda görmek ziyadesiyle hoş olabilir. Grafik olarak telefonların kaldırabileceğinden biraz daha fazlasını vadeden oyun, küçük bir dokunuşla taşınabilir oyun haline gelebilir.

Minecraft Dungeons

Minecraft yapımcılarının duyurduğu yeni oyun, birçok oyuncuyu da heyecanlandırdı. Minecraft’ın daha evvel de taşınabilir platformlara geldiğini bildiğimiz için bu oyunun da Android platformlarına gelmesinin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Dragon Quest Builders 2

Minecraft’la birçok benzerliği bulunan imal, sonsuz bir cihan yerine Akira Toriyama’nın renkli Dragon Quest cihanında geçiyor. Öykü ve dünya inşası konusunda Minecraft’tan daha geniş bir odağa sahip olan oyun, daha evvel taşınabilir platformlarda görülmemiş olsa da yeni imkanlarla taşınabilir platformlara pekala uyarlanabilir.

Spiritfarer

Spiritfarer, savlı oyunların Android platformlarında canlanmaları konusunda eksiksiz bir örnek olabilir. Ortanızdan ayrılmış olan arkadaşlarınıza kaptanlık yaptığınız oyunda geminizi geliştiriyor ve ölen arkadaşlarınızı öbür dünyaya götürüyorsunuz.

Trine 4: The Nightmare Prince

Birçok oyuncunun seveceği çeşitten bulmacalara yer veren oyundaki grafikler, ortalama telefonları zorlayacak cinsten olsa da küçük bir düzenlemeyle önemli bir taşınabilir oyun ortaya çıkartılabilir. Şu an Google Play Store’da bulunan Trine 2’nin fiyatı birazcık tuzlu olsa da dördüncü oyun farklı bir halde dönüş yapabilir.

Evil Genius 2

2004 yılında birinci oyunuyla ortaya çıkan Evil Genius’ın ikinci üretimi, son derece hoş görünüyor. Makûs bir karakteri canlandırdığımız sayılı oyunlardan olan Evil Genius’ta gaye, dünyayı ele geçirmek. Grafik konusunda taşınabilir platformlara ümit veren oyunu telefonlarımızda oynamak da ziyadesiyle eğlenceli olabilir.

Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer Ft. The Legend of Zelda

Gerek grafik gerek oynanış olarak taşınabilir platforma hayli uygun olan Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer, zindanlarda ve yeryüzünde macera arayabileceğiniz bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Link ya da Zelda karakterleriyle oynayabilmeniz de oyunu ayrıyeten güzelleştiriyor.

The Legend of Zelda: Link’s Awakening

Game Boy’u Game Uzunluk yapan oyun Legend of Zelda: Link’s Awakening, çok ancak çok daha âlâ bir manzarayla tekrardan karşımızda. Grafiklerin haricinde oyuna baktığımız vakit özgüne sadık kalan bir tekrar üretimi görebiliyoruz. Nintendo 2017 yılında taşınabilir platformlar için bir oyun geliştirdiğinden belirtmişti lakin oyun hâlâ açıklanmadı. Link’s Awakening yüksek ihtimalle Nintendo’nun bahsettiği oyun olmayacak lakin Link’i telefonlarımızda görmek ziyadesiyle hoş bir sürpriz olabilir.

E3’te duyurulan ve Android platforma gelse muvaffakiyet yakalayabileceğini düşündüğümüz oyunların sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sizin de Android platforma gelse düzgün olur dediğiniz bir oyun varsa oyunu yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.