EA Access'in PlayStation 4'e Geleceği Tarih Belli Oldu

EA Access’in PlayStation 4’e Geleceği Tarih Belli Oldu

Electronics Arts’ın oyun servisi EA Access, Temmuz ayında PlayStation 4 kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Servis, oyuncuların FIFA, Battlefield, Star Wars Battlefront üzere oyunlar da dâhil olmak üzere EA oyunlarına erişimini sağlayacak. EA Access, ayrıyeten oyunculara yeni çıkan oyunlara 'Play First Trial' ile birlikte 10 saatlik bir oyun hizmeti de sunacak. PlayStation 4 kullanıcıları, bu hizmete 24 Temmuz'dan itibaren erişebilecek.

EA Access'in PlayStation 4'e Geleceği Tarih Belli Oldu

EA Access, EA oyunlarında oyun genişleme paketlerinde ve oyun içi satın almalarda %10’luk bir indirim sağlayacak. Servisin aylık aboneliği 5 dolar, yıllık aboneliği ise 30 dolar olacak. Bunlara ek olarak EA Access aboneliği; Xbox One ve PS4 ortasında birbirine taşınamayacak.

Electronics Arts Stratejik Büyüme Lider Yardımcısı Matt Bilbey, “Abonelik servislerine ve dijitale yatırımlara devam etmemizin yanı sıra oyunlarımızı her iki konsol oyuncularına da sunmamız herkes için olağanüstü bir fırsat. Maksadımız, oyunculara oyunlarımızı daha çok deneme ve oynama talihi vermek ve PS4’e bu hizmeti getirdiğimiz için epey mutluyuz” dedi.

EA Access, Xbox One konsollarda 2014 yılından bu yana kullanılıyordu lakin EA, bu hizmetini daha çok platforma getirmeyi istediğini belirtmişti. E3 2018 sırasında EA, bilgisayar oyuncuları için Origin Access Premier’in de duyurusunu yapmıştı.